Infostart.hu
eur:
379.23
usd:
319.59
bux:
126964.02
2026. február 13. péntek Ella, Linda

Szarvasokat gázolt egy vonat a pécsi vonalon

Szarvascsordába rohant egy vonat a Budapest-Pusztaszabolcs-Pécs vonalon, ezért itt 35-40 perces késésekkel járnak a szerelvények péntek este - közölte a Mávinform az MTI-vel.

A közlemény szerint Szakály-Hőgyész és Kurd állomások között egy Pécsről Pusztaszabolcsra közlekedő személyvonat több szarvast elgázolt. A pálya felszabadításáig áll a vonatforgalom. A mozdony olyan mértékben megsérült, hogy csak egy másik mozdonnyal tudják továbbítani a vonatot.

Emellett a miskolci vonalon, ahol korábban gázolás miatt leállt a vonatközlekedés, megindult a forgalom. A vonatok 90-100 perces késéssel közlekednek, a menetrend szerinti közlekedés a késő esti órákra állhat helyre - tették hozzá.

Címlapról ajánljuk

Lesújtó képet festett a transzatlanti kapcsolatokról a német kancellár

Történelmi időkben történelmi konferenciát nyitott meg pénteken délután Friedrich Merz. A bajor főváros immár 62. alkalommal házigazdája a Müncheni Biztonsági Konferenciának, amelyen mintegy 120 ország képviselteti magát. Beszédében a német kancellár a transzatlanti kapcsolatok válságára utalt, és ennek kapcsán az európai összefogás szükségességét emelte ki. Beszélt a franciákkal folytatott nukleáris témájú megbeszélésekről is.
inforadio
ARÉNA
2026.02.16. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×