Infostart.hu
eur:
378.84
usd:
319.16
bux:
127645.94
2026. február 13. péntek Ella, Linda

Saját jelöltet indít a Jobbik Veszprémben

Saját jelöltet indít a Jobbik a veszprémi időközi országgyűlési választáson, miután Török Gábor politológus csütörtökön közölte, nem méreti meg magát. Ezt Vona Gábor, a párt elnöke nyilatkozta csütörtökön az MTI-nek.

Miután Török Gábor tudatta, gondolkodik a képviselőjelöltségen, a Jobbik vezetője - szerdán -bejelentette: ha a politológus függetlenként elindul, pártja nem indít jelöltet vele szemben és szimpatizánsait is a támogatására kéri.

Török Gábor csütörtökön a Facebook-oldalán azt írta, hogy nem indul, mert világossá vált számára, hogy a kampány nem Veszprémről, nem az ott élőkről, de még csak nem is a kormány és az ellenzék viszonyáról szól majd. Közvetve vagy közvetlenül egy olyan mérkőzés színtere lehet ez a választás, amelynek a részleteiről a nyilvánosság szinte semmit sem tud, ugyanakkor a tétje - hatalmi szempontból - mindennél jelentősebb - indokolt.

Vona Gábor az MTI-nek ezzel összefüggésben azt mondta: korábban is pártjelöltben gondolkodtak, de Török Gábor megjelenése új helyzetet teremtett, ami friss bejelentésével meg is szűnt. A Jobbik - elnökségi döntés után - év végéig nevezi meg indulóját.

A pártelnök sajnálatát fejezte ki politológus "visszalépése" miatt, szerinte ha ő szerzett volna mandátumot, akkor az esély lett volna a magyar Országgyűlés vitaképességének emelésére és a kétharmados kormánytöbbség megtörésére.

Címlapról ajánljuk
Hankó Balázs: 850 milliárd forintot fordítunk kulturális fejlesztésekre

Hankó Balázs: 850 milliárd forintot fordítunk kulturális fejlesztésekre

Korántsem került le az Iparművészeti Múzeum épületének felújítása a napirendről – hangsúlyozta Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter az InfoRádió Aréna című műsorában. Beszélt a Közlekedési Múzeum, a Természettudományi Múzeum és a Mezőgazdasági Múzeum jövőjéről, a költözésekről is.

Mi okozta a tüzet? Egy szobában robbanás volt, büntetőeljárás indul Budakeszin

Az elsődleges vizsgálatok szerint valószínűleg az egyik szobában történt robbanás okozhatta a több halottat és rengeteg sérültet követelő, Budakeszin péntekre virradóra történt háztüzet – közölte a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság szóvivője pénteken, a helyszínen tartott sajtótájékoztatóján. Egy ember elhunyt a kórházban, így már négyre nőtt a halálos áldozatok száma. A sérülteké 26.
inforadio
ARÉNA
2026.02.13. péntek, 18:00
Hidasi Judit
japanológus, a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem professor emeritája
Választások és kamatvágás: erre figyel most a forint

Választások és kamatvágás: erre figyel most a forint

Ez a hét inkább a gyengülésről szólt a forint számára: míg az árfolyam hétfőn még csúcsokat döntött, a később beérkező adatok alaposan átrendezték a kamatvágási várakozásokat, ami a jegyzés korrekcióját hozta. A mai nap fog eldőlni, hogy fordít-e a forint, vagy marad a hét sztorija a korrekció. Eddig nem sok nyomát láthattuk az irányváltásnak, a vártnál alacsonyabb áremelkedést mutató USA-ból érkező adat hatása miatti erősödést nagyon gyorsan maga mögött hagyta a hazai fizetőeszköz. Mindeközben a forint árfolyamát a háttérben már az áprilisi választás kimenetelére való spekuláció is mozgatja az elemzők szerint.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×