Infostart.hu
eur:
384.26
usd:
328.88
bux:
121308.37
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince

Sarkalatos törvénnyé tenné e földtörvényt a Magosz

A Magosz azt szeretné, ha sarkalatos törvényként fogadná el az Országgyűlés a földtörvényt.

A Magyar Gazdakörök és Gazdaszervezetek Szövetségének elnöke a szervezet rendkívüli ülése után azt közölte: erre azért van szükség, hogy az új jogszabály legfontosabb jellemzője a kiszámíthatóság, a stabilitás, a hosszú távra szóló tervezhetőség legyen a helyi gazdák érdekében.

Jakab István szólt arról is, hogy nemzeti birtokpolitikai bizottság létrehozását javasolják, amely az állami földek fölött ellenőrzést gyakorol, és a végleges a döntéseket kimondja. Hozzátette: javaslataikat már jelezték a miniszterelnöknek és a parlamenti frakcióknak.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Alaposan elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai piacok október óta nem látott esést szenvedtek el, miután Donald Trump még a hétvégén vámokkal fenyegette meg azokat az országokat, amelyek ellenzik, hogy az USA megszerezze Grönlandot. Európai vezetők elfogadhatatlannak nevezték az elnök fenyegetéseit, és válaszlépéseket ígértek. Donald Trump ma a Davosi Világgazdasági Fórumon beszélt, és kijelentette, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már bejelentette, hogy sikerült megállapodást kötnie. Az elnök kijelentései enyhítették a nyomást a lejtmenetben lévő európai tőzsdéken, majd Amerikában hozzájárultak ahhoz, hogy pluszban zárjanak a vezető részvényindexek. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×