Infostart.hu
eur:
364.52
usd:
316.16
bux:
146688.57
2026. augusztus 2. vasárnap Lehel

Még több helyen várható talaj menti fagy!

Szerdára már tíz megyére adott ki figyelmeztetést az Országos Meteorológiai Szolgálat a várható talaj menti fagy miatt.

Az előrejelzés szerint szerdán Borsod-Abaúj-Zemplén, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Hajdú-Bihar, Békés, Csongrád, Bács-Kiskun, Jász-Nagykun-Szolnok, Heves, Nógrád és Pest megyében, valamint a főváros területén a felszín közelében 0 Celsius-fok alá süllyedhet a hőmérséklet.

A meteorológiai szolgálat kedden az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta: hajnalban és reggel főként a Dunától keletre többfelé várható talaj menti fagy, de néhol 2 méteres magasságban is fagyhat. Emellett az éjszaka folyamán elsősorban az Alföldön és az Északi-középhegység völgyeiben várhatóan helyenként sűrű köd is képződik, amely szerda délelőtt fokozatosan oszlik majd fel.

Szerdán a legalacsonyabb hőmérséklet általában 2 és 7 fok között valószínű, míg a legmagasabb nappali hőmérséklet 11-16 fok között alakulhat. Délnyugaton erősen felhős idő várható szórványosan esővel, estefelé viszont már máshol is eshet.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Valódi függetlenséget ígér a Tisza-kormány a közjogi intézményeknek – De vajon a mostani javaslatok eleget tesznek ennek?

Valódi függetlenséget ígér a Tisza-kormány a közjogi intézményeknek – De vajon a mostani javaslatok eleget tesznek ennek?

Magyar Péter kormánya megkezdte Magyarország közjogi intézményrendszerének átalakítását. Ez egyes területeken új szerveket hoz létre, másutt a meglévő intézmények vezetőválasztási, összeférhetetlenségi és felügyeleti szabályait írja át. Ezek a lépések nagyrészt ahhoz a politikai ígérethez kapcsolódnak, hogy a kormány helyreállítja a jogállamiság intézményi garanciáit. A már elfogadott és a nyilvánosságra hozott javaslatok ugyanakkor több ponton belső feszültséget hordoznak: miközben erősítik a szakmai, civil vagy intézményi jelölés szerepét, a döntő szót sok esetben továbbra is az Országgyűlés kétharmados többsége mondja ki. Ez a modell rövid távon a politikai legitimáció garanciájaként jelenhet meg, hosszabb távon azonban blokkolási lehetőséget, alkukényszert vagy újabb pártpolitikai függést teremthet. Cikkünkben azt vizsgáljuk, hogy a mostani reformok mennyiben képesek valódi intézményi függetlenséget teremteni, és milyen közjogi megoldások csökkenthetnék a későbbi politikai lefoglalás kockázatát.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×