Infostart.hu
eur:
362.97
usd:
317.33
bux:
140981.27
2026. július 19. vasárnap Emília

Medián: Nőtt Kovács László népszerűsége

A Medián Közvélemény- és Piackutató Intézet júliusi felmérése szerint csak kismértékben módosult a Fidesz-KDNP és az MSZP támogatottsága júliusban. A kormánykoalíció pártjai továbbra is 26 százalékponttal vezetnek a biztos pártválasztók körében.

A Medián szerdán a honlapján publikálta legfrissebb, 1 200 felnőtt állampolgár személyes megkérdezésén alapuló reprezentatív közvélemény-kutatásának eredményeit. E szerint a biztos szavazók körében a Fidesz-KDNP-re 51 százalék, az MSZP-re pedig 25 százalék szavazna. Egy hónappal korábban a kormánypártokra 53, a legnagyobb ellenzéki pártra 24 százalék szavazott volna. A Jobbik támogatottsága 15, az LMP-é pedig 6 százalékos, ugyanúgy, mint egy hónappal korábban.

A teljes népesség körében a Fidesz támogatottsága 35 százalék, az MSZP-é 16, a Jobbiké 9, az LMP-é pedig 4 százalék. E mellett a teljes lakosság 33 százaléka nem szavazna.

A Medián arról is kérdezte az embereket, hogy jó, vagy rossz irányba haladnak a dolgok Magyarországon. A válaszadók 60 százaléka úgy vélte, inkább rosszul, 32 százalék pedig úgy gondolta, hogy inkább jó irányban történt változás.

Az Orbán-kormány teljesítményének megítélése október óta először változott pozitív irányban az előző hónaphoz képest, azonban a Medián felmérése szerint tíz emberből hatan ma is elégedetlenek a kormányzati teljesítménnyel.

A politikusok népszerűsége és ismertsége nem változott jelentősen, mindkét lista első helyén továbbra is Orbán Viktor miniszterelnök áll, őt követi Schmitt Pál köztársasági elnök és Pokorni Zoltán, volt oktatási miniszter. Tarlós István Budapest főpolgármestere, és Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes ismertsége csökkent az előző hónaphoz képest a leginkább (mínusz 4 százalékpont), Rogán Antal, Budapest V. kerülete polgármesterének népszerűségi indexe ugyanekkora mértékben csökkent.

A legnagyobb mértékben az MSZP-s Kovács László népszerűsége nőtt, 5 százalékponttal.

Címlapról ajánljuk
Tízgólos őrült bronzcsata, angol sikerrel

Tízgólos őrült bronzcsata, angol sikerrel

Különleges mérkőzést hozott a 2026-os világbajnokság bronzcsatája, az első félidőben csak az angolok futballoztak, 4–0-ra vezettek. A fordulás előtt négyet cseréltek a franciák, majd három gólt szereztek, egyenlítési lehetőségeik voltak. Ám egy okkal megítélt büntető szinte lezárta a mérkőzést, bár az utolsó percekben még Dembélé és Bellingham is lőtt gólt. Bukayo Saka mesterhármast szerzett, Kylian Mbappé tíz góllal zárta a tornát. Anglia eddigi legjobb vb-szereplését produkálta a 6–4-es győzelemmel megnyert bronzzal, az 1966-os, hazai rendezésű vb-n kívül.

Magyar Péter javaslatokat vár: „válasszunk közösen köztársasági elnököt”

Jobb lett volna, ha Sulyok Tamás magától lemond – mondja a közösségi oldalára feltöltött videóban a miniszterelnök. Arról is beszélt, hogy „ősszel elindul egy olyan alkotmányozási folyamat, amelyben minden magyar ember ötleteit, javaslatait” várják.
inforadio
ARÉNA
2026.07.17. péntek, 18:00
Balogh László
az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője
Tisza-kormány: nagy változások jöhetnek a választási rendszerben, Forsthoffer Ágnes veszi át Sulyok Tamás feladatait

Tisza-kormány: nagy változások jöhetnek a választási rendszerben, Forsthoffer Ágnes veszi át Sulyok Tamás feladatait

Az elmúlt órákban több fontos belpolitikai és gazdaságpolitikai fejlemény is napvilágot látott: Magyar Péter a választójogi korhatár 16 évre csökkentését és a képviselői ciklusok korlátozását javasolja, miközben kiderült, hogy a Fidesz és a KDNP közel 1,7 milliárd forintot költött a 2026-os országgyűlési választásra. Eközben Kármán András pénzügyminiszter magyarázata szerint a parlament elé került átfogó adócsomag az adórendszer egyszerűsítését, az uniós szabályokhoz való igazodást és a befagyasztott uniós források felszabadítását célozza. Megállapodást kötött a MÁV és a Fővárosi Önkormányzat a rákosrendezői munkáslakások ügyében, így a vasúttársaság hozzájárulásával hamarosan megkezdődhetnek a bontási munkálatok a területen. Szombat estére Sulyok Tamás döntése is megszületett a 17. alaptörvény-módosításról és az államfői székből való távozásáról.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×