Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia

Folytatódik az esztergomi buszvita

Egymást teszi felelőssé Esztergom jelenlegi és előző vezetése, amiért a városban felfüggesztette a buszközlekedést a Vértes Volán. A közlekedési társaság azért döntött 200 helyi járatának leállításáról, mert a város 3 éve 112 millió forinttal tartozik a cégnek.

Tétényi Éva, Esztergom független polgármestere az InfoRádióban arról beszélt: nem tudták kifizetni az összeget és a felhalmozott tartozás miatt a törvények alapján nem volt más lehetősége, mint az adósságrendezési eljárás elindítása. Emlékeztetett arra, hogy 1,2 milliárd forintos kifizetetlen számlát és 25 milliárdos adósságot örökölt az előző városvezetéstől.

Steindl Balázs, az esztergomi Fidesz elnöke az InfoRádióban ugyanakkor azt mondta: nem érti a döntést, hiszen szerinte ki lehetett volna fizetni a tartozást és -mint mondta- a korábbi elszámolási vitákat mindig sikerült rendezni a Vértes Volánnal.

A közlekedési társaság korábbi tájékoztatása szerint a szerződés felmondásától számított három hónapban átszervezték a menetrendet, ötszáz távolsági, helyközi és elővárosi járattal viszik az utasokat.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Hol talizzunk? – Így alakította át a digitalizáció és a Covid a szociális infrastruktúrát

Hol talizzunk? – Így alakította át a digitalizáció és a Covid a szociális infrastruktúrát

Az emberek találkozására lehetőséget adó szociális infrastruktúra (például könyvtár, kávézó, sétálóutca, vasútállomás) szerepe egyéni és társadalmi szinten is jelentős: elősegítheti a társadalmi kohéziót, a jobb életminőséget, az egészséget, vagy az elmagányosodás ellenszere is lehet. Cikkemben a szociális infrastruktúraként működő helyek átalakulását és az azokra ható tényezőket mutatom be, különös tekintettel a digitalizáció és a Covid okozta hatásokra.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×