Infostart.hu
eur:
357.97
usd:
305.71
bux:
131502.91
2026. május 14. csütörtök Bonifác

Most megtörténik: bomlik az Oasis

Noel Gallagher bejelentette, hogy elhagyja az Oasis együttest; a brit gitárpop egyik legfontosabb zenekarának dalszerzője, gitárosa a zenekar honlapján azzal indokolta döntését, hogy nem tud tovább együtt dolgozni bátyjával, Liammel, aki az Oasis énekese.

"Egy nappal tovább sem vagyok képes folytatni Liammel" - hangsúlyozta a website-on Noel Gallagher.

A manchesteri zenekar az egyik legfontosabb szereplője volt az 1990-es években kiteljesedett britpop jelenségnek. Olyan óriási sikerek fűződnek az Oasishoz, mint például a Wonderwall és a Roll With It. Mindazonáltal botrányaik, alkoholtól és kábítószertől is hangos életvitelük legalább annyit szerepelt a hírekben, mint slágereik, zenei díjaik.

A kiállhatatlan Gallagher-testvérek már korábban is meglehetős gyakorisággal vesztek össze egymással; az 1990-es évek közepén egy teljes amerikai turnét kellett emiatt lefújni.

Gyakori,vissza-visszatérő szóbeszéd volt, hogy az Oasis felbomlik. Legutóbb akkor volt ez téma, amikor lemondta fellépését a múlt vasárnapi chelmsfordi V Fesztiválon.

Twitteres oldalán Liam Gallagher korábban cáfolta a sajtójelentéseket, hogy nem lesz több Oasis-koncert, és a fesztiválbeli fellépés elmaradását vírusos gégegyulladásával indokolta. Aztán az Oasis pénteken Párizsban sem lépett fel és Noel Gallagher már a következő koncertek kapcsán is elnézést kért a rajongóktól.

"Mindenkitől bocsánat, aki jegyet vett a párizsi, konstanzi és milánói koncertjeinkre" - írta a gitáros a honlapon. A pénteki párizsi fellépést 30 ezer ember várta a Rock en Seine rendezvényen - hiába.

Címlapról ajánljuk
Az elemző már sejti, meddig ad esélyt a piac az új kormánynak

Az elemző már sejti, meddig ad esélyt a piac az új kormánynak

Trippon Mariann, a CIB Bank InfoRádiónak nyilatkozó vezető elemzője szerint szükség van egy, a piacok és a nemzetközi hitelminősítők számára is hiteles és reális makrogazdasági adatokon alapuló, középtávú költségvetési konszolidációs pálya felvázolására. Szerinte erősödő bizalom és mérsékelt növekedés felé tart a magyar gazdaság. Erre az évre 1,8 százalékos GDP-bővülést vár, az év második felében ugyanakkor gyorsulhat az infláció.

Republikon: több oka is van, hogy Budapest most egy ideig tiszás lesz

A fővárosban egy gyorsan változó politikai tér rajzolódik ki, ahol a pártpreferenciákat egyre inkább a rövid távú politikai kínálat, a vezetői hitelesség és az aktuális társadalmi kérdések alakítják. A Republikon elemzője, Fűzfa Csaba beszélt a részletekről az InfoRádióban.
inforadio
ARÉNA
2026.05.14. csütörtök, 18:00
Kuzmányi István
diakónus, a Magyar Kurír és az Új Ember főszerkesztője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×