Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 18. vasárnap Piroska

Lemondott a titoktartási díjról a BKV menedzsmentje

Vezérigazgatói kezdeményezésre eddig a BKV-nál dolgozó 18 felsővezetőből 15-en mondtak le önként a titoktartási díjukról; közben újabb belső vizsgálatok folynak a cégnél például arról, hogy mely szerződések voltak előnytelenek a vállalat számára - mondta Kocsis István, a BKV vezérigazgatója az Index hírportálnak adott interjúban.

A csütörtökön megjelent interjúban a cégvezér közölte: "saját titoktartási összegemről néhány hete egyoldalúan lemondtam, sőt a menedzsmentnél elértem, hogy ezt mindenki magára nézve szintén elfogadta. Ezeket a kétoldalú módosításokat már végrehajtottuk" - tette hozzá, azzal együtt, hogy a vezetők a titoktartási kötelezettség megtartása ellentételeként 2-4 havi átlagkeresetre voltak jogosultak.

A cégen belül zajló újabb vizsgálatokról Kocsis István azt közölte, hogy augusztus 28-ig meglesz a menedzserszerződésekre vonatkozó kimutatás 2003-tól mostanáig. A következő, a 10 millió feletti összegek kifizetését tartalmazó kimutatás szeptember 10-ig készül el. Szeptember 30-ig pedig készen lesz a komplett jelentés, mindarról, hogy melyik szerződés volt előnytelen a BKV-nak, s melyik nem.

A már kifizetett, nagy összegű végkielégítésekről a vezérigazgató azt mondta: "ahol megállapítható, hogy a kifizetések jogszerűtlenek vagy súlyosan előnytelenek voltak a BKV számára, a pénzt visszaköveteljük".

Kocsis István szerint van lehetőség - pályázati úton - pénzt szerezni a 3-as metró meghosszabbítására: az észak-déli metróvonal mindkét irányban történő meghosszabbítását vizsgálja a cég. A Ferihegyi meghosszabbítás mintegy 9 kilométer új pálya építését jelentené. "Vizsgáljuk a káposztásmegyeri lakótelep felé történő meghosszabbítás lehetőségét is, ez egy burkolat alatti és négy felszíni állomás megépítését tartalmazza" - közölte a vállalat vezérigazgatója.

Szólt arról is, hogy a jövőben egy program keretei között elindulhat néhány gázüzemű buszjárat a fővárosban. Az erről szóló együttműködési megállapodást már megkötötték a Főgázzal, amely finanszírozná néhány gáztöltő állomás megépítését.

Címlapról ajánljuk

Oeconomus: megváltoztak a turistacélpontok Görögországban a migráció miatt

Évente több millió turista látogat Görögországba. A görög gazdaság a 2008-as világválság után éppen 2015-re tért magához, amikor viszont a menekültválság tette próbára a nemzetgazdaság hosszú ideje meghatározó ágazatát. A hatásokról készített tanulmányt az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×