Infostart.hu
eur:
385.7
usd:
328.7
bux:
120280.17
2026. január 21. szerda Ágnes

Több vonatot is megállított a vihar a Balatonnál

Kilenc vonat vesztegel a Balaton déli partján a vihar miatt - közölte Peiper Károly, a MÁV sajtóügyeletese.

A sajtóügyeletes elmondta: Balatonszárszó-Szántód-Köröshegy között a viharos időjárás miatt leszakadt 12 óra 20 perckor a felsővezeték, mert rádőlt egy nagy fa, és így két oszlop is megsérült.

A tervek szerint másfél-két órát vesz igénybe a pálya felszabadítása, ezt követően dízelmozdonyokkal vontatják majd a jelenleg veszteglő a szerelvényeket - hangsúlyozta Peiper Károly, hozzátéve: a végleges helyreállítást délután 5 órára ígérik a szakemberek, akkora állhat helyre a közlekedés.

A sajtóügyeletes kiemelte még: a Horvátország felől érkező 205-ös számú Maestral nemzetközi vonat kerülő útvonalon, a Balaton északi partján közlekedik majd.

Címlapról ajánljuk
Irán: népirtás folyik a digitális sötétségben

Irán: népirtás folyik a digitális sötétségben

Megdöbbentő és felkavaró részleteket közölt az elmúlt hetek iráni tüntetéseiről egy brit újság – az állítva, hogy akár a 16 ezret is meghaladja a halottak száma. Sok áldozat fiatal és a szülőktől pénzt követelnek, hogy megmutassák nekik a holttesteket. Eközben lekapcsolták az internetet az országban, hogy a világ ne lássa az iszlám rezsim által elkövetett szörnyűségeket.

Nagy Márton: „megvizsgáljuk, kik voltak a hideg nyertesei” – új adó jöhet a szerdai kormányülésen

Tavaly januárhoz képest 43 százalékkal lehet magasabb itthon az átlagos földgázfogyasztás – jelentette ki egy háttérbeszélgetésen a nemzetgazdasági miniszter. Nagy Márton kiemelte: a hideg vesztesei a fogyasztók, ezért a kormány megvizsgálja, miként lehet segíteni azokon, akiknek megnövekedett a gázszámlája.
Egyetlen megszólalás döntheti el a forint sorsát – Trumpra figyelnek a devizapiacok

Egyetlen megszólalás döntheti el a forint sorsát – Trumpra figyelnek a devizapiacok

Forrongnak a deviza- és kötvénypiacok: a dollár tegnap háromhetes mélypont környékén járt az euróval szemben, ahogy a befektetők reagáltak Donald Trump amerikai elnök bizonytalanságot keltő nyilatkozataira és az európai vezetőkkel való konfliktusra Grönland kapcsán. A jen mögött szintén kedvezőtlen időszak áll, amit elsősorban a japán miniszterelnök – a piac megítélése szerint túlzott – költekezési tervei indokolnak. A mai napon a davosi Világgazdasági Fórumon elhangzó megszólalások mozgathatják az árfolyamokat, a konferencián a tervek szerint fél 3-kor Trump is felszólal.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×