Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László

Kecskeméten plédekkel védték az autókat a jégesőtől

Az ország több részén okoz gondokat a heves esőzés. A Dél-Dunántúlon helyenként 80-100 kilométeres széllökések, záporok, zivatarok veszélyeztetik a közlekedést. A tűzoltókat többször riasztották kidőlt fák és vízszivattyúzási munkák miatt.

A szombat esti vihar elsősorban Pécsett, Vajszlón, Görcsönyben, Siklóson és térségében okozott komolyabb károkat.

Kavalecz Imre, a MÁV szóvivője az InfoRádiónak arról számolt be, hogy Baranya megyében egy helyközi vonat a nyílt pályán rekedt, a szerelvény mintegy 15-20 utassal Magyarbóly és Villány között vesztegel, mert a viharban rádőlt egy fa a sínre. Az utasokat egyelőre busszal sem tudják elszállítani, mert a oda vezető közútra is több helyen fa dőlt.

A szóvivő szólt arról is, hogy a Budapest-Cegléd vonalon meghibásodott a vasúti jelző- és biztosító berendezés, ezért a szegedi, a debreceni és a nyíregyházi vonatok egy órát késnek.

A Pest megyei Gyömrőn villám csapott egy épülőfélben lévő házba szombaton este. A tűzoltók rövid időn belül eloltották a tüzet.

Kecskeméten délután vonult át egy zivatarfront. Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság közölte: hetvennél is több esetben kérték a tűzoltók segítségét; a víz főleg pincéket és alacsonyabban fekvő területeket öntött el. Szemtanúk szerint az emberek több helyen plédekkel próbálták védeni autóikat a jégesőtől.

Címlapról ajánljuk
Apáti Ferenc: kevesebb magyar gyümölcs és zöldség lesz idén a boltokban, sajnos már nem vagyunk önellátók

Apáti Ferenc: kevesebb magyar gyümölcs és zöldség lesz idén a boltokban, sajnos már nem vagyunk önellátók

Magyarország egyre kevésbé képes ellátni saját magát zöldséggel és gyümölccsel – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke. Apáti Ferenc hozzátette: hat év alatt legalább 15 százalékkal csökkent az ágazat által használt termőterületek nagysága.

A tomboló forróság eléri Magyarországot

Indul a durva kánikula, a következő négy napot át kell vészelni.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×