Infostart.hu
eur:
385.19
usd:
328.11
bux:
109607.58
2025. december 13. szombat Luca, Otília

Vádemelés a törökbálinti robbanás ügyében

Vádat emelt a Pest Megyei Főügyészség a törökbálinti pirotechnikai raktárban másfél évvel ezelőtt bekövetkezett robbanás ügyében.

A testület közleménye szerint a 2004. augusztus 5-én a volt Mechanikai Művek területén történt detonáció arra vezethető vissza, hogy megsértették a pirotechnikai tevékenység végzésére vonatkozó szigorú szabályokat, és a raktárépületben engedély nélkül tároltak fekete lőport.

A robbanásban a Pyro-Technic Kft. három alkalmazottja meghalt, öten megsérültek; a raktárépület megsemmisült, és a környéken lévő ingatlanokban is jelentős anyagi kár keletkezett.

A társaság ügyvezető igazgatóját, műszaki igazgatóját és üzemeltetési igazgatóját több ember halálát okozó, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetéssel és robbanóanyaggal visszaéléssel gyanúsítja a rendőrség; az utóbbi miatt emeltek vádat a cég peremartoni egységének ügyvezetője ellen.

Címlapról ajánljuk

London: Atlanti fal épül a tenger alatt

A brit védelmi miniszter, John Healey a hét elején bejelentette: mesterséges intelligencia által támogatott védelmi rendszert építenek az Atlanti-óceán mélyén.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.15. hétfő, 18:00
Mészáros Andor
az Eötvös Loránd Tudományegyetem BTK Történeti Intézetének docense
Mélyen Oroszország területén csapódtak be drónok, Ukrajna ellentámadásba kezdett - Háborús híreink szombaton

Mélyen Oroszország területén csapódtak be drónok, Ukrajna ellentámadásba kezdett - Háborús híreink szombaton

Ukrajna a béke irányába tett lépések a hét második felében, bemutatott az Egyesült Államoknak egy 20 pontos módosított javaslatot a háború lezárására. Ebben szerepel egy olyan javaslat, amely a Donbaszt semleges területté nyilvánítaná, az ukrán erők kivonulásával.Később ezt letagadták, és arról beszéltek, hogy ez csak egy lehetőség, amit meg kellene vitatni. Közben Donald Trump amerikai elnöknek fogy a türelme. Pénteken az ukrán haderő jelentős ellentámadást hajtott végre Kupjanszknál: a várost - ukrán források szerint - szinte teljesen bekerítették. Az éjjel két ‍ember halt meg az éjszaka egy ukrán dróncsapásban az oroszországi Szaratov ‍városban. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 13. 13:44
×
×
×
×