INFORÁDIÓ
2021. szeptember 28. kedd
Vencel

tokió 2020

a magyarok programja

menetrend

Péni István a férfi légpuska 10 méteres versenyszám döntőjében a világméretű koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpián a tokiói Aszaka Lőtéren 2021. július 25-én.

Éremesélyes magyarok kezdenek – sportolóink hétfői programja

Infostart

Kezdődnek a kajak-kenu-versenyek, szőnyegre lép az első magyar a birkózó-versenyeken, legjobb számában áll lőállásba Péni István, fontos meccs vár két csapatunkra is. Erős napja lesz a magyaroknak a hétfő.

ATLÉTIKA. Halász Bence hajnali kettőkor kezd a férfi kalapácsvetés selejtezőjében, az A csoportban.

BIRKÓZÁS. Férfi kötöttfogásban 4.30-kor Lőrincz Tamás (77 kg) a marokkói Ajt Uagram, majd Szőke Alex a cseh Artur Omarov ellen lép szőnyegre, a nyolcaddöntőben.

KAJAK-KENU. Lucz Dóra, majd Kárász Anna kezd 2.37-kor a női kajak egyes 200 m-es távján, majd így folytatódik a program: 3.05-kor férfi C-2 1000 m (Adolf Balázs, Fejes Dániel, 3.29-kor: férfi K-1 1000 m (Kopasz Bálint), majd 3.53-kor Varga Ádám. 4.08-kor női K-2 500 m (Kozák Danuta, Bodonyi Dóra, majd később Csipes Tamara, Medveczky Erika). 4.45-től reményfutamok, remélhetően már magyarok nélkül.

KÉZILABDA. 9.15-től női csoportmérkőzés: Magyarország–Svédország

SPORTLÖVÉSZET. Hajnali fél öttől Pekler Zalán és Péni István versenyez a férfi kisöbű szabadpuska 3x40 lövéses összetett versenyében, döntő 9.50-től.

VÍZILABDA. Három órakor kezdődik a Magyarország–Olaszország csoportmérkőzés.

A hétfő teljes programja, éremosztás 22 számban

ASZTALITENISZ (Tokiói Városi Sportcsarnok)

10.00-13.00 (3.00-6.00): férfi és női csapatverseny, nyolcaddöntő, 14.30-17.30 (7.30-10.30): férfi és női csapatverseny, negyeddöntő, 19.30-22.30 (12.30-15.30): férfi és női csapatverseny, negyeddöntő

ATLÉTIKA (Olimpiai Stadion) - 5

9.00-11.55 (2.00-4.55): férfi kalapácsvetés, selejtező; női 1500 m, előfutam; FÉRFI TÁVOLUGRÁS, DÖNTŐ; női 200 m, előfutam; NŐI 100 M GÁT, DÖNTŐ

19.00-22.00 (12.00-15.00): női rúdugrás, selejtező; női 200 m, elődöntő; NŐI DISZKOSZVETÉS, DÖNTŐ; férfi 400 m, elődöntő; női 400 m gát, elődöntő; FÉRFI 3000 M AKADÁLY, DÖNTŐ; NŐI 5000 M, DÖNTŐ

BASEBALL (Jokohamai Stadion)

rájátszás, második kör:

12.00 (5.00): Izrael-Koreai Köztársaság

19.00 (12.00): Japán-Egyesült Államok

BIRKÓZÁS (Makuhari Rendezvényközpont, A csarnok) - 3

11.00-13.30 (4.00-6.30): férfi kötöttfogás 60 kg és 130 kg vigaszág; női 76 kg, vigaszág; férfi kötöttfogás 77 kg és 97 kg, nyolcaddöntő és negyeddöntő; női 68 kg, nyolcaddöntő és negyeddöntő

18.15-22.00 (11.15-15.00): férfi kötöttfogás 77 kg és 97 kg, elődöntő; női 68 kg elődöntő; FÉRFI KÖTÖTTFOGÁS 60 KG és 130 KG, bronzmérkőzés és DÖNTŐ; NŐI 76 KG bronzmérkőzés és DÖNTŐ

GYEPLABDA (Ói Gyeplabdastadion)

női torna, negyeddöntő:

9.30 (2.30): Németország-Argentína

12.00 (5.00): Ausztrália-India

18.30 (11.30): Hollandia - Új-Zéland

21.00 (14.00): Spanyolország - Nagy-Britannia

KAJAK-KENU (Sea Forest Kajak-kenu Pálya)

9.30-13.25 (2.30-6.25): előfutamok - női K-1 200 m, férfi C-2 1000 m, férfi K-1 1000 m, női K-2 500 m, reményfutamok - női K-1 200 m, férfi C-2 1000 m, férfi K-1 1000 m, női K-2 500 m

KÉZILABDA (Jojogi Nemzeti Stadion)

női torna:

A csoport:

9.00 (2.00): Koreai Köztársaság-Angola

19.30 (12.30): Hollandia-Montenegró

21.30 (14.30): Norvégia-Japán

B csoport:

11.00 (4.00): Franciaország-Brazília

14.15 (7.15): Spanyolország-Orosz olimpiai csapat

16.15 (9.15): Magyarország-Svédország

KOSÁRLABDA (Szaitama Szuper Aréna)

női torna:

B csoport:

10.00 (3.00): Nigéria-Japán

13.40 (6.40): Franciaország-Egyesült Államok

C csoport:

17.20 (10.20): Kína-Belgium

21.00 (14.00): Ausztrália-Puerto Rico

LABDARÚGÁS

női torna, elődöntő:

17.00 (10.00): Egyesült Államok-Kanada (Ibaraki Kasima Stadion)

20.00 (13.00): Ausztrália-Svédország (Jokohamai Nemzetközi Stadion)

LOVASSPORT (Lovas Park) - 2

17.00-22.25 (10.00-15.25): LOVASTUSA (díjugratás), egyéni selejtező és DÖNTŐ, csapat DÖNTŐ

MŰUGRÁS (Tokiói Vizes Központ)

15.00-17.30 (8.00-10.30): férfi 3 méteres műugrás, selejtező

PÁLYAKERÉKPÁR (Izu Velodróm) - 1

15.30-18.30 (8.30-11.30): NŐI CSAPATSPRINT, selejtező, első forduló, helyosztók, DÖNTŐ; női csapat üldözéses verseny, selejtező; férfi csapat üldözéses verseny, selejtező

RÖPLABDA (Ariake Aréna)

női torna:

A csoport

9.00 (2.00): Szerbia-Koreai Köztársaság

19.40 (12.40): Japán-Dominikai Köztársaság

21.45 (14.45): Brazília-Kenya

B csoport:

11.05 (4.05): Egyesült Államok-Olaszország

14.20 (7.20): Orosz olimpiai csapat-Törökország

16.25 (9.25): Kína-Argentína

SPORTLÖVÉSZET (Aszaka Lőtér) - 2

8.30-18.00 (1.30-11.00): FÉRFI GYORSTÜZELŐ PISZTOLY, alapverseny 2. nap, DÖNTŐ; FÉRFI KISÖBŰ SZABADPUSKA 3X40 LÖVÉSES ÖSSZETETT, alapverseny, DÖNTŐ

STRANDRÖPLABDA (Siokaze Park)

9.00-22.50 (2.00-15.50): férfi és női nyolcaddöntők

SÚLYEMELÉS (Tokiói Nemzetközi Fórum) - 2

11.50-14.00 (4.50-7.00): női 87 kg, B csoport, női +87 kg, B csoport

15.50-18.00 (8.50-11.00): NŐI 87 KG, A CSOPORT

19.50-22.00 (12.50-15.00): NŐI +87 KG, A CSOPORT

SZINKRONÚSZÁS (Tokiói Vizes Központ)

19.30-21.45 (12.30-14.45): párosverseny, szabadprogram, selejtező

TOLLASLABDA (Muszasino Sportközpont) - 2

13.00-15.30 (6.00-8.30): NŐI PÁROS bronzmérkőzés, DÖNTŐ

20.00-23.00 (13.00-16.00): FÉRFI EGYES bronzmérkőzés, DÖNTŐ

TORNA (Ariake Tornaközpont) - 3

17.00-19.40 (10.00-12.40): SZERENKÉNTI DÖNTŐK - FÉRFIAK: GYŰRŰ, UGRÁS, NŐK: TALAJ

VITORLÁZÁS (Enosima Jachtkikötő) - 2

12.05-18.00 (5.05-11.00): női és férfi 470-es, NŐI és FÉRFI 49-ES ÉREMFUTAM

VÍZILABDA (Tacumi Vízilabdaközpont)

férfi torna:

A csoport:

10.00 (3.00): Magyarország-Olaszország

11.30 (4.30): Görögország-Egyesült Államok

18.20 (11.20): Japán - Dél-afrikai Köztársaság

B csoport:

14.00 (7.00): Szerbia-Montenegró

15.30 (8.30): Spanyolország-Horvátország

19.50 (12.50): Ausztrália-Kazahsztán

Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt
A címlapról ajánljuk

×

Iratkozzon fel hírlevelünkre

és nem marad le az Infostart legfontosabb híreiről.
FELIRATKOZOM
×
INFOSTART
 
INFORÁDIÓ
PARTNEREINK
Sixt    iCom
infostart
AZ INFORÁDIÓ HÍRPORTÁLJA 
 
 

Médiaszolgáltatási tevékenységét a Médiatanács a Médiatanács Támogatási Program keretében támogatja.

NMHH
Az Év Honlapja 2018