Infostart.hu
eur:
382.2
usd:
328.23
bux:
108922.07
2025. december 7. vasárnap Ambrus
Márton Anna az olasz Rossella Gregorio elleni asszó közben a vívó-világbajnokság női kard egyéni versenyén a legjobb 16 között a budapesti BOK Csarnokban 2019. július 20-án.
Nyitókép: Illyés Tibor

Térdsérüléssel is olimpiai elődöntőben Márton Anna

Márton Anna az üzbég Zajnab Dajbekova ellen 15-11-re nyert a negyeddöntőben a női kardozók egyéni versenyében, s ezzel bejutott a legjobb négy közé.

Az üzbég versenyző élete legnagyobb formájában vív a tokiói olimpián, edzője a 75 éves egykori szovjet kardlegenda, Vlagyimir Nazlimov.

Márton Anna három gyors tussal kezdett, majd az üzbég kettővel szépített, 3-2. Szép kitörés hozta meg a negyedik találatot, majd egy védés-visszavágás az ötödiket. Anna fantasztikusan vívott, szinte másodpercek alatt 8-2-re vitte az állást.

Egy-egy tus mindkét oldalon a folytatásban, 9-3, majd az üzbég újra talált, 9-4. De nincs gond, már 10-4. Rövid volt Márton Anna támadása, ült a visszavágás, 10-5. Ugyanaz még egyszer, 10-6.

Jókor jött egy magyar találat, 11-6. Óriási üvöltés, ez mindig azt jelezte, hogy Dajbekova elégedett, 11-7, majd 11-8, 11-9, nagyon kellene egy tus, amivel el tud lépni Panka innen, gondoltuk, reméltük

Gyorsan 12-9-re alakult az állás, de 12-10-re szépített Dajbekova. Végig koncentrálni kell, sóhajtottuk. 12-11, szoros. Szerencsére 13-11, lett. Vagy hát, nem szerencsére, Márton Anna nagyszerű tust adott.

Kis kényszerszünet (taktikai szerelésigazítás) következett az üzbégtől, Márton Anna egylámpás tussal reagált, majd bevitt még egyet, 15-11.

Ezzel bejutott az elődöntőbe, ahol majd

az orosz Szofja Velikaja vár rá 11.25-kor.

Az orosz nagy formában vív, 15-4-re verte Katona Renátát, utána 15-12-re az olasz Irene Vecchit, majd a negyeddöntőben 15-8-ra a 2004-ben és 2008-ban is olimpiai bajnok, amerikai Mariel Zagunist.

Címlapról ajánljuk

Kubatov Gábor eltemette a televíziót

„Most, ha egy órán belül nem reagáltál, véged van” – jelentette ki Kubatov Gábor a Fidesz új kommunikációs stratégiájáról beszélve. A pártigazgató a Mandineren beszélt erről.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
Súlyos csapást szenvedett el az éjjel Ukrajna, 77 ukrán drónt lőttek le az oroszok - Háborús híreink vasárnap

Súlyos csapást szenvedett el az éjjel Ukrajna, 77 ukrán drónt lőttek le az oroszok - Háborús híreink vasárnap

Éjszakai, összehangolt légicsapást mértek az orosz erők a közép-ukrajnai Kremencsuk infrastruktúrájára, ami kiterjedt áram- és vízkimaradásokat okozott – közölte vasárnap Vitalij Maleckij polgármester. Az orosz légvédelem vasárnap 77 ukrán drón megsemmisítéséről számolt be. Szombaton az ukrán elnök Donald Trump különmegbízottjával tárgyalt telefonon. Szintén tegnapi hír, hogy a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) friss jelentése szerint megrongálódott a csernobili szarkofág a februári dróntámadást követően, így nem tudja ellátni elsődleges biztosági feladatát, vagyis a sugárzás megakadályozását

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 7. 14:11
×
×
×
×