eur:
408.04
usd:
375.16
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Márton Anna (j) és az argentin Marija Belen Perez Maurice asszója a női kardozók egyéni versenyében a világméretű koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpián a Makuhari Rendezvényközpontban 2021. július 26-án. Márton Anna győzött és bejutott a legjobb 16 közé.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Márton Anna 8 között, Pusztai Liza kiesett ázsiai ellenfelével szemben

Márton Anna legyőzte ázsiai ellenfelét, Pusztai Liza vereséget szenvedett ugyancsak ázsiai riválisától a női kardvívás egyéni számában a legjobb nyolc közé kerülésért.

Márton Anna, akinek kötéssel valamennyire rögzíteni tudták sérült térdét, a dél-koreai csapat-világbajnoki bronzérmessel, Csoj Szu Jönnel vívott. Vele párhuzamosan Pusztai Liza is páston volt, a kínai Csian Csia Zsuj ellen.

Márton jól kezdett, 3-1-re vezetett, nagyon nyugodtan vívott. Utána 4-4-nél együtt voltak, majd Márton Anna visszavette a vezetést, 6-4. Nagyon gyors asszó volt, 6-6- lett. A dél-koreai nem annyira szimpatikusan, fejhangon visítozott. 7-7 után, először az asszó során, a dél-koreai vezetett a félidőben. A folytatásban 9-9-nél együtt voltak, majd 10-9-re Márton vezetett. Majd már 11-9-re. Aki nem nézte az asszót, az is tudta, hogy jól áll „Panka”, mert a dél-koreai nem ordított.

12-11-nél videóztak, a magyar vívónak ítélték a találatot, 13-11 lett, majd 13-12-re feljött a dél-koreai. Márton Anna gyönyörű tust vitt be, 14-12. Majd következett az asszó legszebb találata, a BVSC kardvívója parádés akció végén állította be a 15-11-es végeredményt. Következő ellenfele, a negyeddöntőben, az üzbég Zajnab Dajibekova lesz, aki ugyancsak dél-koreai ellenfelet vert, 15-12-re.

A másik magyar, Pusztai Liza nagyszerűen kezdett a kínai Csian Csia Zsuj ellen, 1-0-ra, 3-2-re, 4-3-ra, sőt 6-4-re vezetett. Sajnos, akkor jött a fordulat, a kínai hét tust adott sorozatban. 6-11-nél Pusztai még tudott két találatot bevinni (8-11), de ettől kezdve kettesével estek a találatok, 8-13, 10-13, 10-15 az ő szempontjából.

Nyilatkozat - Márton Anna

"A sok fájdalomcsillapítótól most egész tűrhető a térdem, de még mindig instabil. Emiatt kaptam is pár tust, mert nem tudtam rögtön kontrázni és bevágni a riposztot. De még ezek ellenére is sikerült megnyernem ezt az asszót. Mivel a fizikumom, ami nekem az erősségem, nem százszázalékos, muszáj most a taktikában és a technikában bíznom, és abból adnom a tusokat. A következő ellenfelet nem ismerem, most megyek és megnézek róla pár videót, mert fogalmam sincs, hogy ki ez a lány."

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×