392.27
366.85
67039.3
2024. április 28. vasárnap Valéria
Szoboszlai Dominik büntetőből gólt rúg a Magyarország - Törökország barátságos labdarúgó-mérkőzésen a Puskás Arénában 2024. március 22-én.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Szoboszlai Dominik tizenegyesgóljával 1-0-ra nyert a magyar csapat a törökök ellen

A magyar labdarúgó-válogatott Szoboszlai Dominik a 48. percben szerzett tizenegyesgóljával 1-0-ra legyőzte a török csapatot.

Marco Rossi a Gulácsi – Balogh, Lang, Szalai – Négo, Nagy Ádám, Schäfer, kerkez – Sallai, Szoboszlai – Varga tizenegyet választotta.

A törökök: Günok – Celik, Akaydin, R. Yilmaz, Kabak – Kökcü, Yüksek – Yildiz, Calhanoglu, Akgün – Ünal.

Kökcü lövése jelentette az első veszélyt, de elment a magyar kapu job alsó sarka mellett.

Türelmesen játszik a magyar csapat, egyelőre jól védekeznek a törökök.

Eltelt az első negyedóra, a játék szinte mindvégig a két tizenhatos között zajlott.

Yildiz nehéz szögből leadott erős lövését Gulácsi fogta.

A 25. percben lőtt először kapura a magyar csapat, Sallai Roland egy csel után próbálkozott, Mert Günok magabiztosan védett.

Cserélni kényszerültek a törökök, Yilmaz helyett Mert Müldür állt be.

Sallai Roland felhozta a labdát, de kivárta passzal, szerelték. Több volt az akcióban.

Szoboszlai szabadrúgása után Sallai kapura húzta a labdát, Günok bravúrral védett.

A 40. percben Gulácsi vetődve védte Kökcü a tizenhatoson belülről leadott lapos lövését.

Vége az első félidőnek.

A második játékrészre Bolla Bendegúz jött ki, Négót váltotta.

Szoboszlai szabadrúgása után Lang fejesét követően a védő kezére pattant a labda, tizenegyes. Szoboszlai Dominik a kapu jobb oldalába rúgta a labdát, 1-0.

Celik lövésébe Kerkez belelépett.

Calhanoglu lövését nehezen, de védte Gulácsi.

Szoboszlai meglódult, Samet Akaydin feldöntötte a gólhgelyzetbe kilépő Sallait, egy sárgáért.

Kettős csere a magyar csapatban, Nagy Ádám és Kerkez Milos ment le, Callum Styles és Nagy Zsolt ment be. Váltottak a törökök is, a Real Madrid fiatal játékosa, Arda Güler is a pályán.

Varga Barnabás 14 méteres lövését Günok védte.

Újoncot avat a magyar csapat, Dárdai Márton állt be Balogh Botond helyére.

Calhanoglu varázspasszával Yldiz kilépett, Gulácsi parádézott.

Ezek a törökök percei voltak.

Hármat cseréltek a törökök, már a mezőnyjátékosaik felét lecserélték.

Változások nálunk is. Varga Barnabás helyére Ádám Martin, Sallai Rolandéra pedig Kleinheisler László került.

A 92. percben Kleinheisler László lövése kijött a kapusról, Schäfer András pedig bepasszolta. Sajnos, előtte lesen volt a berlini középpályás, maradt az 1-0.