391.33
366.59
68142.02
2024. április 30. kedd Katalin, Kitti
Ferencvárosi játékosok gólöröme a labdarúgó Konferencia-liga csoportkörének hatodik, utolsó fordulójában játszott Ferencvárosi TC - Fiorentina mérkőzésen a Groupama Arénában 2023. december 14-én.
Nyitókép: MTI/Vasvári Tamás

A Ferencváros megszerezte a tavaszt érő egy pontot a Fiorentina ellen

A Ferencváros a Fiorentina elleni 1-1-gyel bejutott az Európai Konferencia-liga tavaszi folytatásába. Zachariassen góljával vezetett, néhány percen át csoportgyőztesként állt a virtuális táblázat élén, de aztán az olaszok kiegyenlítettek. Utána már nem bántotta egymást a két csapat…

A Ferencváros kezdőcsapata: Dibusz - Makreckis, Cissé, Aaneba, Civic - Abu Fani, Esiti - Katona, Zachariassen, Marquinhos - Varga Barnabás.

Az olaszok: O. Christensen – Kayode, Milenkovics, Ranieri, Parisi – Mandragora, Maxime Lopez, Barák – N. González, Beltrán, Brekalo.

A csoport állása az utolsó két mérkőzés (Ferencváros–Fiorentina, Genk–Csukaricski) előtt: 1. Fiorentina 11 pont, 2. Ferencváros 9, 3. Genk 6, 4. Csukaricski 0.

Az első tíz percben a Fiorentina volt aktívabb, a Ferencváros nem igazán tudta megtartani a labdát. Dibusznak akadt egy nagy védése.

Genkben Joseph Paintsil (a korábbi Fradi-játékos) kihagyott egy büntetőt, maradt a 0-0.

A Fraditól eddig keveset láthattunk, de nézzük a jó oldalát: elment a mérkőzés egyhatoda.

A 18. percben Nico González meghúzódott, előbb ápolták, de már az első pillanatban látszott, hogy nem fog tudni tovább játszani. Sőt, nagy valószínűséggel hosszú hetekre kidőlt. Ikoné állt be a helyére.

Már vezet a Genk, Heynen góljával. De egyelőre még a Fradi a csoportmásodik.

Bár 33 percen keresztül nem ment kapura Ferencváros-lövés, húsz másodperc alatt Christensen kétszer is nagy bravúrra kényszerült. Előbb Katona, majd Civic lövését védte. Egy perccel később Varga került helyzetbe (helyzet félébe), de nem tudott elég erőset lőni.

Marquinhos fejese nem volt igazán veszélyes, Christensen összeszedte a labdát.

Vége az első félidőnek, nem esett gól.

Dejan Sztankovics nem cserélt, marad az alaptizenegy.

Vezet a Ferencváros! Marquinhos addig táncolt a tizenhatos előterében, a balösszekötő helyén, míg ki tudta ugratni Abu Fanit. Az izraeli válogatott csatár labdája megpattant egy védőn, de Zachariassen az ötösről a léc alá kanalazta. 1-0. A 49. percben esett.

Az 55. percben a szerb csapatkapitány, Milenkovics nyolc méterről fejelt egy szöglet után, húsz centivel a bal sarok mellé.

A Genk 2-0-ra vezet a Csukaricski ellen – jelen állás szerint ez nem baj.

Varga Barnabás a sérülése után szűk órányit tudott játszani, Lisztes Krisztián állt be a helyére.

A Fiorentina többet birtokolja a labdát a mérkőzés ezen szakaszában.

Marquinhos meglódult, jó labdát adott Katonának, de a csatár a rövid sarokra küldött labdáját a kapus kivédte.

Botka Endre váltotta könnyebben sérült, egyébként ma jól játszó Eidar Civicet.

A 74. percben kiegyenlített a Fiorentina. Szöglet után Milenkovics balra fejelte a labdát, Esiti nem érte el, Ranieri pedig a kapuba húzta, 1-1.

Ezzel ismét a Fiorentina vezeti a csoportot, de a Ferencváros a második.

Nzola, a Fiorentina cserecsatára nagy helyzetből lőtt a kapu mellé.

Esiti és Katona lement, Ben Romdan és Besic a pályán, a középpályát erősítendő.

Öt perc van még a rendes játékidőből. Mezőnyjátékkal telnek a percek.

Letelt a 90 perc, hármat tesznek még rá.

Itt már senki nem akarja bántani a másikat.

Mintha kölcsönös meg nem támadási szerződést kötöttek volna.

Vége! 1-1, ez pedig elég a továbbjutáshoz, csoportmásodikként továbbjutott a Ferencváros. A másik mérkőzést 2-0-ra megnyerte a Genk, de nem tud előzni.

A Ferencváros február 15-én és február 22-én játszik majd az Európa-liga egyik csoportharmadikjával.