Infostart.hu
eur:
384.77
usd:
328.77
bux:
121308.37
2026. január 21. szerda Ágnes
Párizs, 2017. szeptember 14.Az olimpiai ötkarika a párizsi Trocadero téren, az Eiffel-torony előtt 2017. szeptember 14-én, miután az előző nap bejelentették, hogy Párizs nyerte el a 2024-es nyári olimpia rendezési jogát. (MTI/EPA/Ian Langsdon)
Nyitókép: MTI/EPA/Ian Langsdon

A párizsi olimpia szervezői is vállalták a kockázatot

A 2024-es párizsi olimpia és paralimpia egyik versenyhelyszínén sem fognak alkoholt árusítani.

Az insidethegames.biz portál beszámolója szerint a kérdést az döntötte el, hogy a francia szervezők úgy határoztak: nem kérnek felmentést a vonatkozó törvény alól. A több mint 30 éves előírás értelmében tilos az alkoholtartalmú italok forgalmazása a sportlétesítményekben.

Viszont az idei - szeptember-októberi - franciaországi rögbi-világbajnokság szervezői mentességet kértek és kaptak is arra, hogy a vb idején sört értékesíthessenek.

A portál felidézte, hogy a 2012-es londoni olimpián sört,

a 2016-os Rio de Janeiró-in pedig sört és bort lehetett kapni,

míg a 2021-es tokiói játékokon tilos volt az alkoholfogyasztás, igaz, ennek nem volt jelentősége, mivel a koronavírus-járvány miatt végül nem engedték be a nézőket a versenyhelyszínekre. A tavaly év végi, katari labdarúgó-világbajnokságon az utolsó pillanatban betiltották a sör árusítását a stadionokban.

Címlapról ajánljuk
Káel Csaba az új filmjéről: a Magyar menyegző a példa arra, hogy a néphagyományok átmenthetők napjainkba

Káel Csaba az új filmjéről: a Magyar menyegző a példa arra, hogy a néphagyományok átmenthetők napjainkba

Csütörtökön lesz a hazai mozibemutatója a Magyar menyegző című filmnek, ami hiánypótló alkotásként a magyar néptánc, népzene erejét és a szerelem örök történetét egyesíti a mozi nyelvén. A rendező, Káel Csaba az InfoRádióban elmondta: régebbi személyes erdélyi benyomásaiból, élményeiből is táplálkozott, a forgatás során pedig nem alkalmaztak dublőröket, a színészek megtanultak néptáncolni.
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Minden egy irányba mutat: ez a sztori lehet az év legjobb befektetése!

Minden egy irányba mutat: ez a sztori lehet az év legjobb befektetése!

Három egymást erősítő érv is alátámasztja, hogy egy olyan befektetési lehetőségre bukkantunk, amely könnyen az év legjövedelmezőbb sztorijává válhat. Ami pedig igazán izgalmassá teszi: a piac egyelőre alig figyel rá, gyakorlatilag nincs reflektorfényben. Az ilyen ritka helyzetekből születnek a legjobb hozamok azok számára, akik időben lépnek. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×