394.44
369.59
65663.66
2024. április 18. csütörtök Andrea, Ilma
A győztes Mihályvári-Farkas Viktória a női 400 m vegyesúszás döntőjének eredményhirdetésén a római vizes Európa-bajnokságon a Stadio Del Nuotóban 2022. augusztus 13-án.
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

Újabb magyar érem a római úszó Európa-bajnokságon

Mihályvári-Farkas Viktória ezüstérmes 1500 méter gyorson.

Mihályvári-Farkas Viktória ezüstérmet nyert 1500 méter gyorson a római úszó Európa-bajnokság hétfői napján.

Az FTC 18 éves versenyzője - aki szombaton 400 méter vegyesen diadalmaskodott - 16:02.15 perces egyéni csúccsal csapott célba. Korábbi legjobbját (16:02.26) tavaly a tokiói olimpián úszta.

A számot az olasz Simona Quadarella hatalmas fölénnyel, 15:54.15 perccel nyerte.

A rajt után Quadarella szinte azonnal egyértelművé tette, hogy senkinek nem lehet esélye megszorongatni, így gyakorlatilag a teljes távot egyedül úszta végig a Foro Italico lelkes közönségének vastapsa közepette.

Mihályvári-Farkas a táv felét követően állva hagyta többi riválisát, és ugyanolyan nagy fölénnyel lett második, mint ahogy az győzött előtte.