Infostart.hu
eur:
365.01
usd:
309.73
bux:
136260.36
2026. április 16. csütörtök Csongor
Klujber Katrin, a magyar (b) és Veronika Mala, a cseh válogatott játékosa a spanyolországi női kézilabda-világbajnokság E csoportjának második fordulójában játszott mérkőzésen a llíriai sportcsarnokban 2021. december 4-én.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Női kézilabda-vb - Érzékeny vérveszteség érte a magyar válogatottat

Klujber Katrin combizomsérülés miatt szerdán nem játszhat Dánia ellen a magyar női kézilabda-válogatottban a spanyolországi világbajnokság középdöntőjének első fordulójában.

"Klujber kiesése óriási érvágás volt. Sajnos holnap biztosan nem szerepelhet, azt pedig majd meglátjuk, milyen állapotban lesz a pénteki meccs előtt" - nyilatkozta kedden Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány.

A Ferencváros jobbátlövője hétfőn a Németországgal szemben 25-24-re elveszített utolsó csoportmérkőzés elején

egy felugrásnál sérült meg,

ezért a folytatásban már csak büntetőket lőni tért vissza a pályára.

"Szerencsére nem komoly a sérülésem. Kezeljük a lábamat, megteszünk mindent, amit tudunk, hogy folytathassam a játékot" - mondta Klujber.

A magyarok Szlovákiát csütörtökön 35-29-re, Csehországot szombaton 32-29-re győzték le Llíriában, így az E csoport második helyén végeztek, és két pontot vittek magukkal. A középdöntőben szerdán 20.30-tól Dánia, pénteken 18 órától Kongó, vasárnap 18 órától pedig a Koreai Köztársaság lesz az ellenfelük Granollersben, a negyeddöntőbe az első két helyezett kerül.

A magyar együttes számára kulcsfontosságú lesz a dánok elleni találkozó, mert vereség esetén elveszíthetik esélyüket a célként és elvárásként megfogalmazott negyeddöntőbe kerülésre. A küldöttség tagjainak a hétfő esti meccs után nem sok idejük jutott a pihenésre, ugyanis kedden a korai ébredés után autóbusszal átköltöztek Valenciából a 350 kilométerre lévő Barcelonába. Az Európa-bajnokságokon a jövő évtől bevezetik azt a szabályt, miszerint az utazással töltött nap nem lehet pihenőnap, vagyis másnap nem játszhat mérkőzést az érintett csapat, de ez a világbajnokságokra nem vonatkozik. A dánokat mindez nem érinti, mert ők a csoportkörben is Granollersben játszottak és Barcelonában laktak, tehát minden bizonnyal jóval pihentebben várják a középdöntő rajtját.

Golovin Vlagyimir ismét elmondta, hogy tanulniuk kell a németek elleni vesztes mérkőzésből, például azt, hogy ennyi technikai hibát és labdaeladást nem szabad elkövetni. Hozzátette, a 21 esetnek nagyjából a fele ki nem kényszerített hiba volt,

a játékosok olyan szituációkban adták el a labdát, amilyenben ezen a szinten nem szabad.

"Ápolni kellett a lelkeket, de úgy láttam, ma reggelre már próbálták elfelejteni a tegnapot. Sajnálom, de azt kell mondanom, fáradtak. Akik sok időt töltöttek a pályán, azok nagyon, néhányan kevésbé. Ráadásul a fáradtság olyan, hogy győzelem esetén nem érzi annyira az ember, mint vereség után, de holnapra biztosan mindenki jobban lesz" - nyilatkozta a szövetségi kapitány.

A dán válogatott kapcsán megjegyezte, az eddigi mérkőzéseikből nem lehet sok mindenre következtetni, mert ezen a világbajnokságon még nem találkoztak európai ellenféllel, Tunézia, Kongó és a Koreai Köztársaság pedig teljesen más kézilabdát játszik. Mint kifejtette, az északiak zárt, magas hatos fallal védekeznek, átlövésekre kényszerítik az ellenfeleiket, és ebből próbálnak ellenakciókat indítani.

"Támadásban van három-négy olyan játékuk, amit további két-három lehetséges befejezésre bontanak. Ott észnél kell majd lenni és olvasni a játékot" - magyarázta. A kapitány szerint a dánok ellen egyszerűbben boldogulnak majd támadásban, mint a németekkel, mert utóbbiak védekezése eléggé mozgékony volt, lezárták a területeket, csupán Vámos Petrának sikerült néhányszor betörnie. A dánokra viszont inkább az oldalazás jellemző, és bármennyire ügyesek egy az egy ellen, a koreaiak néha találtak helyeket, márpedig ebben a magyarok is jók.

Címlapról ajánljuk
„Nem csak az a kérdés, hogy ki  mond le, lezárult egy politikai korszak” – Orbán Viktor a választások eredményéről

„Nem csak az a kérdés, hogy ki mond le, lezárult egy politikai korszak” – Orbán Viktor a választások eredményéről

„A választók a jövőre szavaztak, nem a múltra, többet várnak. Szerintem össze kell gyűjteni azt a 8-10 okot, ami a választási vereséghez vezetett, ehhez szükség van még néhány napra. Ki fog kerekedni egy kép” – vázolta Orbán Viktor. Először értékelte az országgyűlési választások eredményét a választáson súlyos vereséget szenvedett Fidesz–KDNP vezetője. A Fidesz közösségére bízta annak az ügyét, hogy marad-e vagy távozik a párt éléről.

Ezek most a piac és az új kormányzat mézeshetei, utána jönnek a kihívások

A piacok üdvözlik, hogy a leendő magyar kormány haza akarja hozni az uniós pénzeket és hogy célként fogalmazta meg az euró bevezetését – többek között erről beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában Nyeste Orsolya, az Erste vezető elemzője. Madár István, a Portfolio vezető elemzője azt mondta, a választások előtt és után is jelen volt a magyar tőke- és devizapiacon a befektetői „Tisza-bet.”
inforadio
ARÉNA
2026.04.17. péntek, 18:00
Dobrowiecki Péter
Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
Iráni hajóra csapott le Amerika, tűzszünetet jelentett be Trump - Híreink az iráni konfliktusról csütörtökön

Iráni hajóra csapott le Amerika, tűzszünetet jelentett be Trump - Híreink az iráni konfliktusról csütörtökön

Tíznapos tűzszünetben állapodott meg Izrael és Libanon - jelentette be Donald Trump amerikai elnök csütörtökön, miután egyeztetett Joseph Aoun libanoni elnökkel és Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnökkel. A fegyvernyugvás washingtoni idő szerint délután 5 órakor lép életbe, azaz Izraelben és Libanonban éjfélkor (magyar idő szerint 23 órakor). Közben aktívan dolgoznak az amerikai hadihajók az iráni blokád fenntartásán: a CENTCOM közölte, hogy ma reggel visszafordítottak egy iráni hajót, amelyik át akart hatolni a lezáráson. Cikkünk folyamatosan frissül a közel-keleti konfliktus csütörtöki eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×