395.52
364.84
65628.8
2024. március 19. kedd Bánk, József
Viktor Cigankov (b), az ukrán csapat játékosa és a  ferencvárosi Marcel Heister a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában játszott Ferencvárosi TC - Dinamo Kijev mérkőzésen a budapesti Groupama Arénában 2020. október 28-án.
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

A győzelemért játszott a végén a feltámadó Fradi, de „csak” 2-2

A Ferencváros az első félidőt elveszítette 2-0-ra, de utána Tokmac góljával szépített, majd Boli kiegyenlített. A végén a Fradi hajtott a győzelemért, de újabb gól már nem született.

A mérkőzésről élőben tudósítottunk, ezt a cikk végén visszaolvashatják.

Szerhij Rebrov együttese, amely múlt kedden 5-1-re kapott ki az FC Barcelona otthonában, jövő szerdán az olasz bajnok Juventust fogadja, azt a találkozót már a Puskás Arénában rendezik.

Magyar csapat 25 év után szerzett újra pontot a legrangosabb európai kupában, amely a mostani kiírásban 900 ezer eurót ér. Ezt megelőzően 1995. november 22-én a Ferencváros a svájci Grasshoppers együttesével játszott 3-3-as döntetlent.

"Megfogyva bár, de törve nem..." - utalt a ferencvárosi szurkolótábor a Szózat egy sorával arra, hogy a vírushelyzet miatt csak a stadion egyharmadában lehettek nézők, ugyanakkor a szerencsés jelenlévők már jóval a kezdőrúgás előtt remek hangulatot teremtettek.

Nagy iramban indult a találkozó, az első kapura lövést Isael eresztette meg a 7. percben. Az első nagy helyzetre a 19. percig kellett várni, ekkor Karavajev tört a 16-oson belülre, de közeli lövésére Dibusz leért. A 28. percben a vendégek büntetőből megszerezték a vezetést és magabiztosan futballoztak, a Ferencváros közel sem tudott olyan veszélyes helyzeteket kialakítani, mint múlt kedden Barcelonában. A hazaiak a legrosszabbkor, néhány perccel a szünet előtt kapták a második gólt, így nehéz helyzetből várták a folytatást.

A fordulást követően kényelmes tempóra váltott a Dinamo, volt, hogy percekig járatták hátul a labdát. Ez a stílus gyorsan megbosszulta magát, igaz, Nguen fantasztikus szépítő gólja egyáltalán nem volt benne a levegőben. A szépítés után sem változott a játék képe, a Ferencváros minimális kockázatot vállalt fel a támadásoknál, kivárásra játszott. Rebrov a 73. percig várt, ekkor Mak és Boli személyében két támadót cserélte be, a középpályáról pedig Sigért "áldozta fel".

A Ferencváros fokozta a nyomást az ukrán kapura, melynek eredményeként a 86. percben Szidorcsuk kiállítását követően emberelőnybe került, amit néhány perccel később kihasznált Boli révén.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló

E csoport:

Sevilla (spanyol)-Rennes (francia) 1-0 (0-0)
gól: de Jong (56.)

Krasznodar (orosz)-Chelsea (angol) 0-4 (0-1)
gól: Hudson-Odoi (37.), Werner (76., 11-esből), Zijecs (79.), Pulisic (90.)

Az állás: 1. Chelsea 4 pont (4-0), 2. Sevilla 4 (1-0), 3. Rennes 1 (1-2), 4. Krasznodar 1 (1-5)

F csoport

Club Brugge (belga)-SS Lazio (olasz) 1-1 (1-1)
gól: Vanaken (42., 11-esből), illetve Correa (14.)

Borussia Dortmund (német)-Zenit (orosz) 2-0 (0-0)
gól: Sancho (78., 11-esből), Haaland (91.)

Az állás: 1. SS Lazio 4 pont (4-2), 2. Club Brugge 4 (3-2), 3. Borussia Dortmund 3, 4. Zenit 0

G csoport

Juventus (olasz)-FC Barcelona (spanyol) 0-2 (0-1)
gól: Dembélé (14.), Messi (91., 11-esből)
piros lap: Demiral (85., Juventus)

FERENCVÁROS-Dinamo Kijev (ukrán) 2-2 (0-2)
gól: Ngunen (59.), Boli (90.), illetve Cigankov (28., 11-esből), De Pena (41.)
piros lap: Szidorcsuk (86., Dinamo Kijev)

Az állás:

1. FC Barcelona 2 2 - - 7-1 6 pont
2. Juventus 2 1 - 1 2-2 3
3. Dinamo Kijev 2 - 1 1 2-4 1
4. Ferencváros 2 - 1 1 3-7 1

H csoport

Manchester United (angol)-RB Leipzig (német) 5-0 (1-0)
gól: Greenwood (21.), Rashford (74., 78., 92.) Martial (87., 11-esből)

Basaksehir (török) - Paris Saint-Germain (francia) 0-2 (0-0)
gól: Kean (64., 79.)

Az állás: 1. Manchester United 6 pont, 2. Paris Saint-Germain 3 (3-2), 3. RB Leipzig 3 (2-5), 4. Basaksehir 0

Percről percre tudósítás

Az összeállítások. Ferencváros: Dibusz – Lovrencsics, Blazic, Kovacevic, Heister – Haratyin, Sigér, Somália – Zubkov, Isael, Tokmac. Dinamo Kijev: Bojko – Kedziora, Zabarnij, Popov, O. Karavajev – Szidorcsuk, Saparenko, Bujalszkij, Cigankov, De Pena – Szuprjaha

Megfogyva bár, de törve nem – ezt hiirdetik a máris nagyszerű hangulatot varázsoló szurkolók. Ötezer-ötszáz néző lehet a Groupama Arénában.

Budapest, 2020. október 28.
MTI/Czeglédi Zsolt
Budapest, 2020. október 28. Szurkolók fényképei a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában játszott Ferencvárosi TC és az ukrán Dinamo Kijev mérkőzés kezdete előtt a budapesti Groupama Arénában 2020. október 28-án. MTI/Czeglédi Zsolt

A 7. percben lőtt először a Fradi kapura, Isael révén. Bojko védett.

Somália sárga lapot kapott, talán szigorúan. A Fradi jól és nyugodtan játszik, tudja birtokolni a labdát.

Budapest, 2020. október 28. Ferencvárosi szurkoló a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában játszott Ferencvárosi TC - Dinamo Kijev mérkőzés kezdete előtt a budapesti Groupama Arénában 2020. október 28-án. MTI/Czeglédi Zsolt

Közben más pályákon: Juventus–Barcelona 0-1 (Ousmane Dembélé), Club Brugge–Lazio 0-1 (Joaquín Correa)

Az első negyedóra végén Szidorcsuk megrúgta Isaelt, 30 méterre a kaputól szabadrúgással jöhetett a Ferencváros. A brazil elrontotta a lehetőséget.

A 19. percben Karavajev egy köténycsel után nyolc méterről lőtt, Dibusz bravúrral védett.

Közben más pályákon: Manchester United–RB Leipzig 1-0 (Mason Greenwood).

A 27. percben tizenegyest kapott a Dinamo, Haratyin kezezése miatt. Cigankov a kapu jobb oldalába lőtte a labdát. Ferencváros–Dinamo Kijev 0-1.

Érdekes, hogy Barcelonában is éppen ebben a percben került hátrányba a Ferencváros, egy büntetőből szerzett góllal.

Az ukránok uralták a játékot a gól után is. a Fradi legjobb kísérlete Tokmac lövése volt, de az sem talált kaput.

A 42. percben De Pena növelte a vendégek előnyét, egy jobbról jövő labdát Lovrencsics ki akart rúgni oldalra, de belelőtte az érkező uruguayiba. Egészen hihetetlen: a Camp Nouban is akkor kapta a Fradi a második gólt. Ferencváros–Dinamo Kijev 0-2.

Közben más pályákon: Club Brugge-Lazio 1-1 (Hans Vanaken).

A második félidőből eltelt tíz perc, az egyetlen jó hír, hogy szemben Barcelonával, most nem kapott gólt a Ferencváros az 52. percben. A Dinamo kijev uralja a játékot, néha percekre eldugja a labdát.

Közben más pályákon: Juventus–Barcelona 0-1 (Alvaro Morata gólját elvette a VAR), Sevilla–Rennes 1-0 (Luuk de Jong)

Váratlanul szépített a Ferencváros, Zubkov pepecselt, majd odaadta Tokmacnak, aki 12 méterről pontos lövést küldött a kapuba a 60. percben. Ferencváros–Dinamo Kijev 1-2.

Cserélt a Ferencváros, Haratyin lement, Laidouni beállt a helyére.

Az utóbbi tíz perc volt a Fradi legjobb periódusa a mérkőzésen.

Újabb cserék a magyar bajnoknál, Mak és Boli bent, Sigér és Isael ment le.

Közben más pályákon: Manchester United–RB Leipzig 2-0 (Marcus Rashford).

Az utóbbi percekben ismét a Dinamo birtokolja többet a labdát, szerencsére helyzet nélkül.

Közben más pályákon: Manchester United–RB Leipzig 3-0 (Marcus Rashford), Dortmund–Zenit 1-0 (Jadon Sancho)

Ahogyan Barcelonában, Budapesten is emberelőnyben fejezi be a mérkőzést a Fradi, Szidorcsuk, az ukrán csapatkapitány kapott második sárga lapot. Rebrov cserélt, beállt Botka és Dvali is.

Mak lövését Laidouni megmentette, a kapu felé ment a labda, Boli pedig belőtte, Ferencváros–Dinamo Kijev 2-2.

Közben más pályákon: Manchester United–RB Leipzig 4-0 (Anthony Martial).

Támad a Fradi a győzelemért. Az utolsó lövés Zubkové volt, Bojko védett.

Közben más pályákon: Manchester United–RB Leipzig 5-0 (Marcus Rashford), Dortmund–Zenit 2-0 (Erling Haaland), Juventus–Barcelona 0-2 (Lionel Messi)