394.24
369.95
65045.06
2024. április 20. szombat Tivadar
Sigér Dávid, a Ferencváros játékosa (j) gólt szerez a Celtic Glasgow ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtezőjének második fordulójában Glasgowban 2020. augusztus 26-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Reuters/Russel Cheyne

Óriási siker a BL-selejtezőben: továbbjutott a Fradi

A nagyon okosan, önfeláldozóan játszó, a helyzeteit tökéletesen kihasználó Ferencváros 2-1-re győzött a Celtic Parkban, s ezzel továbbjutott a BL 3. selejtezőkörébe. Magyar csapat először nyert a Celtic otthonában.

A Ferencváros a Celtic vendége a labdarúgó Bajnokok ligája második selejtezőkörében. Egy mérkőzésen dől el a továbbjutás, ha a 90 perc nem hoz döntést, következik a hosszabbítás, esetlen a tizenegyes-párbaj. A Fradiban Boli nem kezd, Sigér Dávid ellenben felépült a mérkőzésre.

Az összeállítások. Celtic: Barkasz – Elhamed, Jullien, Ajer, G. Taylor – S. Brown, C. McGregor – Forrest, Christie, Elyounoussi – Ntcham. Ferencváros: Dibusz – Botka, Kovacevic, Blazic, Civic – Sigér Haratin, Somália – Nguen, Isael, Uzuni.

A 3. percben Forrest 17 méteres, magas lövését Dibusz Dénes kiütötte.

Az első jó magyar támadásból szövlet alakult ki, majd fél perccel később Sigér Dávid, a nagy visszatérő, 20 méterről kilőtte a bal alsó sarkot, 0-1.

Eltelt húsz perc, a skótok többet birtokolják a labdát, de a gól óta legveszhélyesebb Isael megmozdulása volt. Betört a tizenhatoson belülre, nem tudott lőni.

Botka mellé ugrott a labdának, ezért Elyounoussi lőt, szerencsére Blazic blokkolni tudott. Ez helyzet volt.

A 27. percben Elhamed sárga lapot kapott Somália megrúgásáért.

Christie sarkalni próbált a kapura, szerencsére eltévesztette a sarkot. Ugyanakkor az elmúlt tíz perc a Celticé volt.

Szakad az eső, nehezedik a játékosok helyzete.

Haratin is kapott egy sárga lapot.

A 40. percben Elyounoussi csalta befelé magát, de mellé lőtt. Egy perccel később középről lőtt, de Dibusz védett.

Az utolsó öt percben nagyon nyomott a Celtic, de előnnyel zárta a Ferencváros az első játékrészt.

Az első hét perc a második félidőben a skótoké volt, de egy öngóllal engyenlítettek. AZ 53. percben Christie emelését Kovacevic megpróbálta fejjel menteni, de átcsúsztatta a labdát a kint álló Dibusz felett. Balszerencse. 1-1.

Az 58. percben Ntcham kapáslövése után Dibusz verve volt már, de a labda a lécről kipattant.

Most óriási a nyomás. Christie ziccerénél Dibusz óriásit védett.

Brown sárga lapot kapott. Nem sokkal később Blazic is.

Cserélt Rebrov, Isael lement, Franck Boli próbál birkózni a védőkkel.

Kicsit mintha enyhült volna a Celtic szorítása.

A 74. percben egy előrebikázott labda megtalálta Tokmacot, aki lefutotta jobbhátvédjét, s nagyon okos gólt szerzett. 1-2.

A skótok beállt a svájci Ajeti, aki a hétvégén győztes gólt lőtt a Celticben, Forrest ment le.

Tokmac eddig bírta, Skvarka jött a helyére.

Ntcham lövése megcsúszott a füvön, Dibusz szépen védte.