369.31
65661.5
2024. április 18. csütörtök Andrea, Ilma

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája - Szolnoki vereség hazai medencében

Az otthon játszó Szolnok nem bírt a címvédő görög Olympiakosszal a férfi vízilabda Bajnokok Ligája negyedik fordulójában: a pénteki játéknapon a Tisza-parti csapat egygólos vereséget szenvedett.

Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló, A csoport:

Szolnoki Dózsa-Olympiakosz Pireusz (görög) 7-8 (2-3, 3-3, 1-2, 1-0)

a magyar csapat gólszerzői: Drasovic 3, Rasovic, Subotic, Lazic, Dőry 1-1

A Szolnok két győzelemmel kezdte a szezont, de a harmadik fordulóban simán kikapott a spanyol Barceloneta vendégeként.

Zivko Gocic tanítványaira ezúttal is nehéz feladat várt, ugyanis az az Olympiakosz Pireusz látogatott a Tisza-partra, amely tavaly megnyerte a sorozatot, idén pedig csak a döntőben maradt alul a Ferencvárossal szemben.

A görögök játékerejét jól mutatja, hogy a mostani kiírásban még pontot sem veszítettek.

A Szolnok szerzett vezetést, utána azonban rendre a címvédőnél volt az előny, hol egy, hol két találattal. A második negyedben, 3-5-ös állásról az addig is termékeny szolnoki délszláv légiós alakulatból a center, Dorde Lazic egyenlített, a nagyszünetre azonban az Olympiakosz vonulhatott el jobb helyzetből (5-6).

A folytatásban Radomir Drasovic már harmadszor volt eredményes (6-7), a pontatlan támadásbefejezések miatt azonban csak szépíteni tudott, egyenlítenie nem sikerült a Szolnoknak, a görög együttes 8-7-re győzött.

A Szolnok az ötödik fordulóban a horvát Jadran Split együttesét fogadja.

A BL-ben két nyolcas csoportban zajlanak a küzdelmek, a nyolcas döntőnek már automatikusan tagja a rendező olasz Pro Recco, amely a B csoportban szerepel többek között a Ferencváros és az OSC társaságában.

2024.04.18. csütörtök, 18:00