394.13
365.33
65384.6

Kicsit elrontotta a Liverpool a végét, de így is csodára lenne szüksége a Romának

A Liverpool FC már 5-0-ra is vezetett, ám miután Jürgen Klopp lecserélte Mohamed Salaht, s az AS Roma a „semmiből” két gólt is szerzett, „csak” hárommal nyert. Az olaszok előtt ugyanaz a feladat áll, mint a negyeddöntőben, a Barcelona ellen.

2018.04.24. 20:46

A két csapat összeállítása. Liverpool FC: Karius – Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson – Oxlade-Chamberlain, Henderson, Milner – Salah, Firmino, Mané. AS Roma: Alisson – Fazio, Manolasz, Jesus – De Rossi, Strootman – Florenzi, Kolarov – Cengiz Ünder, Nainggolan – Dzeko.

2018.04.24. 20:48

Az első lövés az olaszoké volt, bármennyire is védekezőnek tűnik az összeállításuk. A holland Strootman lövését Karius védte. Salah is lőtt a másik oldalon, ez sem volt veszélyes.

2018.04.24. 20:50

Az eddigi legizgalmasabb jelenet: elromlott a partjelző (asszisztens) zászlója, túlvagyunk a meccs első cseréjén.

2018.04.24. 20:51

Firmino lesről lépett ki, miközben az asszisztens még az új zászlóval foglalkozott, de rosszul lőtt.

2018.04.24. 21:04

Oxlade-Chamberlain helyére Wijnaldum állt. Alekszandar Kolarov 18 méteres lövésébe karius rosszul nyúlt bele, a labda a lécről pattant ki.

2018.04.24. 21:11

Az első sárga lap: Juan Jesus kapja, Sadio Mané buktatásáért.

2018.04.24. 21:15

Lassan fél óra is eltelik a mérkőzésből, először került nagy helyzetbe a Liverpool. Először tudott kontrázni. Firmino labdáját Mané parádésan vette át, elrohant vele, de a kapu fölé lőtt. Talán jobban járt volna, ha leadja Salahnak. Egy perccel később Firmino újra kiszolgálta Manét, de a balszélső ezt is elrontotta.

Ezek a Liverpool nagy percei, Salah lövését Alisson védte.

2018.04.24. 21:19

Mané a kapuba talált, de nyilvánvalóan lesről.

2018.04.24. 21:22

Eufóriában az Anfield Road, Mohamed Salah 42. gólja az idényben. Fantasztikus játékos, fantasztikus gólja. A tizenhatos jobb oldaláról, ballal felcsavarta a labdát a jobb felső sarokba. Liverpool–AS Roma 1-0.

2018.04.24. 21:24

Dejan Lovrennek picit magas volt a szöglet, nyolc méterről a lécre fejelt. Majdnem megvolt a második. A Liverpool a félidő utolsó negyedórájában kiválóan játszik.

2018.04.24. 21:25

Most Mané, aztán Wijnaldum… A Liverpool percenként kerül helyzetbe.

2018.04.24. 21:32

Megint kontrázhatott a Liverpool, megint gól. Salah és Firmino vitte végig az akciót, az egyiptomi belőtte a szezonbeli 43. gólját. A BBC az első gólja után azt írta,: ki más? A második után: tippeljék meg, ki. Svélhetően senki sem tévedett. Liverpool–AS Roma 2-0

2018.04.24. 21:56

Megy a második félidő, az első hét perc a meccs elejére hasonlított.

2018.04.24. 21:59

Mohamed Salah most rúgatott egy gólt Sadio Manéval. Az 56. percben a jobb szélen ment el, pontos beadását a szenegáli csatár a jobb alsó sarokba lőtt. (Salah kicsit lesgyanús helyzetből indult.) Liverpool FC–AS Roma 3-0.

2018.04.24. 22:03

Firmino "téri" csele után blokkoltak a római védők. Már színezi a Liverpool.

2018.04.24. 22:05

A Fab Three, a Mesés Hármas harmadik tagja is meglőtte a magáét. Salah most Firminónak adott gólpasszt. Liverpool–AS Roma 4-0.

2018.04.24. 22:10

Kettős cserével próbál frissíteni a Roma. De Rossi és Juan Jesus helyére Gonalons és Perotti állt. A szünet után Schick már beállt, nincs több cseréje az olaszoknak.

2018.04.24. 22:13

Ez most BL-rekord: nem volt még ilyen különbség elődöntőben két csapat között. egy szöglet után Firmino elfejelte a labdát Virgol van Dijk elől. Az álldogáló olasz védők között. Ez volt az első gól ezen az estén, amit nem Salah rúgott, vagy készített elő. Liverpool–AS Roma 5-0.

2018.04.24. 22:16

Ritka római helyzet. Perotti beadása után Schick fejelt, Karius védett.

2018.04.24. 22:18

A Liverpool fölényére jellemző, hogy Jürgen Klopp lecserélte Mohamed Salahot.

2018.04.24. 22:25

Edin Dzeko meglőtte a szokásos gólját. Lovren hibája után helyzetbe került, s szépített. Túlzás lene azért azt állítani, hogy visszaadta a reményt. Liverpool FC–AS Roma 5-1.

2018.04.24. 22:28

Nagy fordulat: Perotti belőtte a Milner kezezése miatt megítélt büntetőt. Már csak akkora a hátránya a Romának, mint a Barcelona elleni első mérkőzés után volt. Liverpool–AS Roma 5-2.

Teljes a patthelyzet a bécsi repülőtéren

Hiába a 36 órás sztrájk, megszakadtak a tárgyalások a szakszervezetek és az Austrian Airlines osztrák légitársaság között. A dolgozók a Lufthansa leányvállalatánál ugyanolyan béreket követelnek, mint az anyacégnél, ahol egyébként a közelmúltban zárult egy sikeres munkabeszüntetés.
Durvul a nyilatkozatháború a moszkvai merénylet körül, újfajta bombát vethetett be Oroszország – Háborús híreink csütörtökön

Marija Zaharova, az orosz külügyminisztérium szóvivője azt mondta, az Iszlám Államnak nem voltak meg a képességei egy a krasznogarszkihoz hasonló terrortámadás kivitelezésére, és Ukrajnára és a Nyugatra igyekezett terelni a gyanút. Kirilo Budanov, az ukrán katonai hírszerzés feje úgy nyilatkozott, Oroszországnak legkésőbb február közepe óta tudomása volt a készülő támadásról, ennek ellenére nem tettek semmit. A harkivi rendőrség vezetője szerint Oroszország egy új típusú irányított bombát vethetett be a városban szerdán, az UMPB D-30-at.