Infostart.hu
eur:
381.94
usd:
326.68
bux:
108571.16
2025. december 11. csütörtök Árpád

Újabb érmeket szerzett Hosszú Katinka

Három éremmel, köztük két arannyal lett gazdagabb Hosszú Katinka a stockholmi úszóverseny harmadik napján.

A háromszoros olimpia bajnok versenyző könnyedén diadalmaskodott 200 méter háton és vegyesen, utóbbi számban Verrasztó Evelynt megelőzve. Ezenkívül 400 méter gyorson állhatott dobogóra, méghozzá a második fokára, 200 méter mellen pedig nyolcadikként csapott célba.

Hosszú az előző két versenynapon két arany- és három ezüstérmet nyert.

A férfiaknál is volt egyszerre két magyar a dobogón: 400 méter vegyesen Verrasztó Dávid nyert Bernek Péter előtt. Ebben a számban Dudás Dániel negyedik lett.

A stockholmi verseny keddig tart.

Címlapról ajánljuk
Elemző: nehéz tél vár Ukrajnára, rendszeressé válhatnak az áram- és gázellátási szünetek

Elemző: nehéz tél vár Ukrajnára, rendszeressé válhatnak az áram- és gázellátási szünetek

Az egyre gyakoribb és célzottabb orosz támadások az ukrajnai földgáz- és villamosenergia-előállítási egységek ellen még inkább az energiaimport felé tolják az országot. A gáz- és áramkimaradások emiatt várhatóan idén télen is gyakoriak lesznek mind lakossági, mind ipari szinten – mondta az InfoRádióban Szigethy-Ambrus Nikoletta, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzője.
VIDEÓ
Kamatot vágott a Fed, lendületet kaptak az amerikai tőzsdék

Kamatot vágott a Fed, lendületet kaptak az amerikai tőzsdék

Mérsékelt elmozdulások jellemezték kedden az amerikai kereskedést a Fed ma esti kamatdöntése előtt, a vezető indexek vegyesen zártak, míg Ázsiában inkább kisebb negatív irányú mozgásokat lehetett látni ma reggel. Napközben Európában és az Egyesült Álllamokban is hasonló látszott a mai kereskedésben, a befektetők kockázatkerülő üzemmódba kapcsoltak az esti kamatdöntésre várva. A döntést követően meggyőző pluszba ugrottak az irányadó amerikai indexek, miután a vártnak megfelelően kamatot csökkentett a Fed, Powell tájékoztatója közben pedig tovább emelkedtek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 10. 21:30
×
×
×
×