Infostart.hu
eur:
387.06
usd:
332.9
bux:
0
2026. március 10. kedd Ildikó
Tízmilliós kárpótlást kapott a magyar olimpikon, mert elcsalták a bronzérmét

Tízmilliós kárpótlást kapott a magyar olimpikon, mert elcsalták a bronzérmét

Sikeres versenyzőket jutalmazott a Magyar Birkózó Szövetség, és az eseményen kiderült, a legnagyobb jutalmat a riói olimpián ötödik helyen végző Lőrincz Viktor kapta: tízmillió forintot - kárpótlásként.

Lőrincz Viktor a német Denis Kudlával birkózott a riói bronzmeccsen, ám a meccs hajrájában, amikor 3-2-re vezetett, megintették a bírók, így végül a német lett a győztes és a bronzérmes. Akkor a magyar versenyző zokogott, és azt ismételgette, hogy elvették tőle az érmet. Az egyik bíró utólag el is ismerte, hogy csalás történt.

Tízmilliós kárpótlást kapott a magyar olimpikon, mert elcsalták a bronzérmét

Most a szövetség átutalta Lőrincz Viktornak azt a tízmillió forintot, amely az olimpiai harmadik és ötödik helyezettek jutalma közötti különbség. A szövetség már ősszel bejelentette, hogy bronzérmesnek tekinti a ceglédi sportolót, így saját forrásból kipótolja neki a jutalom összegét.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló hírekről, vagy elmondaná a véleményét, lájkolja az InfoRádió Facebook-oldalát!

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.03.10. kedd, 18:00
Prőhle Gergely
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének programigazgatója
Amerika a győzelem kapujában, Irán megtámadta a NATO-t, európai hadiflotta indul meg a Közel-Keletre - Híreink az iráni háborúról percről percre kedden

Amerika a győzelem kapujában, Irán megtámadta a NATO-t, európai hadiflotta indul meg a Közel-Keletre - Híreink az iráni háborúról percről percre kedden

Republikánus vezetőknek tart sajtónyilvános beszédet Donald Trump elnök Floridában: az elnök eddig elsősorban Iránról beszél. Az amerikai vezető úgy látja: a háborúnak hamarosan vége, az USA és Izrael győzni fog, Irán gyakorlatilag katonailag és politikailag megsemmisült. Az iráni háborúnak lényegében vége van, Amerika elérte a céljait – jelentette be ma este Donald Trump amerikai elnök. Franciaország a Közel-Keletre küld nyolc fregattot, két helikopter-hordozót és a Charles de Gaulle repülőgép-hordozót – jelentette be ma este Emmanuel Macron francia elnök. Törökország „figyelmeztetést” küldött Teheránnak, miután az iráni haderő ismét ballisztikus rakétát lőtt ki a NATO-tagállamra – idézi Recep Tayyip Erdogan török elnököt a Times of Israel. A török vezető hangsúlyozta: ha Irán további lépéseket tesz, a két ország ezeréves kapcsolata összeomolhat. Cikkünk folyamatosan frissül az iráni konfliktus legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×