Infostart.hu
eur:
382.57
usd:
326.59
bux:
124478.57
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince
FIFA: 16 hely Európának

FIFA: 16 hely Európának

Európa 16 résztvevőt indíthatna automatikusan a 2026-os labdarúgó-világbajnokságon, melynek két helyéért hatcsapatos interkontinentális pótselejtezőt rendeznének - derül ki a nemzetközi szövetség (FIFA) javaslatából, melyet a 2026-tól érvényben lévő, 48 csapatos világbajnokságok földrészek szerinti kvótaelosztására dolgozott ki.

A csütörtökön bemutatott tervezet szerint Európa 16, Afrika 9, Ázsia 8, Dél-Amerika 6, az észak- és közép-amerikai, valamint karibi térség (CONCACAF) 6, míg Óceánia 1 automatikus helyet kapna. A rendező ország csapatát beleszámítanák az adott kontinensre meghatározott kvótába. A fennmaradó két helyről interkontinentális selejtezőtornán döntenének.

A hatcsapatos viadalon az európai szövetséget (UEFA) kivéve minden konföderáció egy-egy válogatottat indíthatna, illetve szerepelne még a rendező ország kontinensének egy csapata is. Ennek a tornának - várhatóan a vb előtti év novemberében - a világbajnokság házigazdája adna otthont. A tervezet elfogadásáról a FIFA tanácsa a májusi, bahreini ülésén dönt.

A jelenleg érvényben lévő rendszer szerint Európa 13, Afrika 5, Ázsia és Dél-Amerika 4-4, a CONCACAF pedig három biztos résztvevőt indít a világbajnokságon. Ázsia, Dél-Amerika, a CONCACAF-zóna és Óceánia egy-egy csapatának pedig lehetősége van a pótselejtezős két hely valamelyikének megszerzésére, míg a házigazda automatikusan résztvevője az eseménynek.

A nemzetközi szövetség (FIFA) januárban határozott arról, hogy bővíti a vb-mezőnyt 32-ről 48 csapatosra. Gianni Infantino FIFA-elnök februárban közölte, örülne annak, ha több ország közösen rendezné a 2026-os világbajnokságot.

Címlapról ajánljuk
Gálik Zoltán: olyan „gazdasági fegyver” is van Európa kezében, amit korábban még sosem vetettek be

Gálik Zoltán: olyan „gazdasági fegyver” is van Európa kezében, amit korábban még sosem vetettek be

A Budapesti Corvinus Egyetem docense az InfoRádióban arról beszélt, hogy hiába húzta be látszólag a féket Donald Trump Grönland-ügyben, az EU-s vezetők mégis megtartják a nem hivatalos csúcstalálkozójukat, aminek akár egy, a közös gazdaság- és védelempolitikára is hatást gyakorló nyilatkozattétel, illetve akár egy EU-Egyesült Királyság közeledés is lehet az eredménye.

Automatikus lesz a január havi rezsistop – Kormányinfó

Rendkívüli érdeklődés övezte a sajtótájékoztatón a rezsistopot, a lakosságnak nem lesz tennivalója az érvényesítéshez, de a végleges csomag kidolgozására a kormány kér még egy hetet. A Nemzeti Petícióra is több kérdés irányult, ugyanígy a Béketanács és Kapitány Istvánt tiszás szerepvállalása is nagy érdeklődést váltott ki.
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Trump szerint közel vagyunk a békéhez, fontos találkozók sora lesz ma – Percről percre az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Trump szerint közel vagyunk a békéhez, fontos találkozók sora lesz ma – Percről percre az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Vlagyimir Putyin közölte: hajlandó csatlakozni Donald Trump úgynevezett Béketanácsához, mi több, az állandó tagsághoz szükséges egymilliárd dollárt is befizetné a Kreml. Az orosz elnök arról is beszélt a moszkvai biztonsági tanács szerdai ülésén, hogy az Egyesült Államokban befagyasztott orosz kintlévőségeket Ukrajna újjáépítésére lehetne felhasználni egy békeegyezmény megkötése után. Putyin továbbá megerősítette: Steve Witkoff elnöki különmegbízott és Trump veje, Jared Kushner csütörtökön Moszkvába érkezik. Mindeközben Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a svájci Davosba tart, hogy a Világgazdasági Fórum helyszínén egyeztessen ma Trumppal. Szerdán Rusztem Umerov, az ukrán Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács titkára tárgyalt Witkoff-fal és Kushnerrel. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legutóbbi fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×