Infostart.hu
eur:
383.95
usd:
330.09
bux:
124570
2026. március 11. szerda Szilárd

Az UVSE sem jutott be a négyes döntőbe

A Dunaújváros után az UVSE-nek sem sikerült bejutnia a női vízilabda Euroliga négyes döntőjébe: a fővárosi együttes az itthoni egygólos győzelem után a szombati visszavágón, Spanyolországban néggyel kikapott a Matarótól.

Kiesése nyomán mindkét magyar gárda a LEN Kupa Final Fourjában folytathatja nemzetközi szereplését.

Eredmény, Euroliga, negyeddöntő, visszavágó (a LEN honlapjáról):

Mataro (spanyol)-UVSE 12-8 (4-3, 2-1, 4-2, 2-2)

-----------------------------------------------

a magyar csapat góldobói: Keszthelyi 3, Tóth, Csabai 2-2, Czigány 1

Továbbjutott: Mataro, 21-18-as összesítéssel

Az első játékrészben még tartotta magát az UVSE, s a nagyszünetig is csupán kéttalálatnyi hátrányban volt. A harmadik játékrészben azonban már négygólosra hízott a hazaiak előnye, s közelebb nem is engedték magukhoz a magyar bajnok és kupagyőztes együttest, amely tavaly másodikként végzett az El-ben.

Az Euroliga négyes döntőjének a Mataro és a címvédő spanyol Sabadell mellett tagja még az orosz Kirisi, amely a szintén orosz Hanti-Manszijszkon jutott túl kettős győzelemmel, továbbá a görög Olympiakosz, amely az idegenbeli 10-10 után szombaton Athénban 11-10-re verte az olasz Padovát.

Az UVSE a Dunaújvárossal együtt átkerült az európai szövetség (LEN) másik sorozatának, a LEN Kupának a négyes döntőjébe, amelyet április 14-15-én rendeznek meg.

korábban:

CN Sabadell (spanyol) - Dunaújváros 19-11 (6-3, 4-2, 3-4, 6-2)

Továbbjutott: a Sabadell, kettős győzelemmel.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló hírekről, vagy elmondaná a véleményét, lájkolja az InfoRádió Facebook-oldalát!

Címlapról ajánljuk
Exkluzív – Kiderült, miért nem kap a fél ország MVM-számlákat, de már nem kell sokat várni

Exkluzív – Kiderült, miért nem kap a fél ország MVM-számlákat, de már nem kell sokat várni

Az InfoRádiót több hallgató is arról értesítette, hogy januárban és februárban sem postán, sem applikáción keresztül nem kaptak gázszámlát az MVM-től. Az érintettek azt állítják, hogy tájékoztatást sem kaptak az okokról.

A Bayern lezárta az olaszok szezonbeli BL-szereplését, a visszavágó csak formalitás

A Bayern München formalitássá tette az Atalanta elleni hazai visszavágót (6–1), az Atletico Madrid jelentős előnyt szerzett a Tottenham ellen (5–2), a Newcastle döntetlent játszott a Barcelonával szemben (1–1).
inforadio
ARÉNA
2026.03.11. szerda, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×