Infostart.hu
eur:
382.2
usd:
328.23
bux:
108922.07
2025. december 6. szombat Miklós

Vincenzo Nibali nyerte a Giro d'Italiat

Vincenzo Nibali nyerte a Giro d'Italia országúti kerékpáros körversenyt.

Az Asztana olasz kerekese 2013 után másodszor bizonyult a legjobbnak a számára hazai háromhetes viadalon. Szombaton jelentős hátrányt dolgozott le a kolumbiai Esteban Chavesszel szemben, komoly előnnyel az élre állt, vasárnap pedig a várakozásnak megfelelően meg tudta őrizni pozícióját. A második helyen Chaves, míg a harmadikon a spanyol Alejandro Valverde végzett.

A 99. Girón a 69. olasz győzelem született.

A zárószakaszon - melynek utolsó kilométerein a szervezők döntése alapján már nem futott az óra a kedvezőtlen, esős időjárás miatt - sprintbefutó végén az olasz Giacomo Nizzolo ért elsőként a céba, de utóbb szabálytalanság miatt kizárták, így az eredetileg második német Nikias Arndt lett a győztes.

Eredmények:

21. szakasz, Cuneo-Torino, 163 km:

------------------------------------

1. Nikias Arndt (német, Giant) 3:48:18 óra

2. Matteo Trentin (olasz, Etixx - Quick-Step) azonos idővel

3. Sacha Modolo (olasz, Lampre) a i.

Az összetett végeredmény:

1. Vincenzo Nibali (olasz, Asztana) 86:32:49 óra

2. Esteban Chaves (kolumbiai, Orica) 52 másodperc hátrány

3. Alejandro Valverde (spanyol, Movistar) 1:17 perc h.

Címlapról ajánljuk

Varga G. Gábor: még egy olyat, mint az azerbajdzsáni repülőgép szerencsétlensége volt, nem engedhet meg magának a légi közlekedés

Az orosz-ukrán háború az elmúlt három és fél évben jóformán az egész világon megváltoztatta a légi közlekedést, hiszen Ukrajna felett tilos civil gépekkel repülni, Oroszország légterét pedig a kölcsönös szankciók miatt számos légitársaság nem használhatja. Ez mindent átalakított: az útvonalakat, a menetrendeket és az árakat is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×