361.89
68002.24
2024. május 4. szombat Flórián, Mónika

A 91. percben vezetett először a Real Madrid

Szenzációs második félidőt hozott a Real Madrid és a Manchester City, a spanyol és az angol bajnok találkozója a Bajnokok Ligájában. A vendégek kétszer is vezettek, Dzeko, majd Kolarov góljával, a királyi klub tagjai Marcelo, majd Benzema egy-egy góljával kiegyenlítettek, aztán a 91. percben Cristiano Ronaldo találatával a Real Madrid győzött. José Mourinho térden csúszva ünnepelte a harmadik gólt, a győzelmet.

Megkezdődtek a Bajnokok Ligája főtábláján a 2012-2013-as idény első játéknapjának mérkőzései. José Mourinho meglepte a világot: Michael Essien, Raphael Varane és Marcelo került a kezdőcsapatba Sergio Ramos (!), Luka Modric és Fabio Coentrao helyett.

Real Madrid-Manchester City:
A BBC szerint a madridi utcákon azt pletykálták, Sergio Ramos összeszólalkozott Mourinhóval, aki megmutatta, ki a főnök. A Manchester City összeállítása nem keltett meglepetést. Egy kivétellel: bekerült a kezdő csapatba a 19 éves szerb Matija Nasztaszics. Balotelli ellenben még a cserék között sincsen.

Montpellier-Arsenal: Vezetnek a franciák! A René Girard edző által Robert Piréshez hasonlítható marokkói válogatott Junész Belhanda tizenegyest harcolt ki, majd értékesítette a büntetőt. 1-0.

Málaga-Zenit: Szenzációsan kezdett a BL-újonc Málaga! Tíz perc alatt két gólt szerzett az orosz bajnok ellen, amelyről azt mondta délelőtt Adriano Galliani, a csoporttárs Milan ügyvezetője, hogy nagyobb költségvetésből gazdálkodhat, mint a Milan. Előbb Isco, majd az argentin Saviola talált Malafejev kapujába. 2-0

Real Madrid-Manchester City: Cristiano Ronaldo a hazaiak legveszélyesebb embere. Két kísérleténél is bravúrral hárított Joe Hart.

Montpellier-Arsenal: Az első tíz perc a franciáké, a második az Arsenalé volt. S az Ágyúsok fölénye két gólban is jelentkezett. A hétvégi bajnokin is gólt szerzett duó tagjai, Lukas Podolski és Gervinho most is lőttek egy-egy gólt. 1-2

PSG-Dinamo Kijev: Vezetnek a párizsiak is! Nem meglepő, hogy Zlatan Ibrahimovic szerezte a gólt, egyébként büntetőből. Ibra az első játékos a Bajnokok Ligája történetében, aki hat különböző klub tagjaként is szerzet gólt! 1-0

PSG-Dinamo Kijev: A másik régi milanos is feliratkozott a góllövők közé. Thiago Silva góljával már két góllal vezet a PSG. 2-0

PSG-Dinamo Kijev: A láncszem újabb "eleme" Alex. A PSG egyik brazil védője után a másik sem "kímélte" az ukrán kapust, Kovalt. Már három góllal vezet a PSG. 3-0

Real Madrid-Manchester City: Roberto Mancini cserélni kényszerült. Samir Nasri megsérült, a támadó középpályás helyére védő, Alekszandar Kolarov állt.

Olympiakosz-Schalke: Megyeri Balázs, az este 88 kezdő játékosa közül az egyedüli magyar gólt kapott. Farfan beadása után Höwedes fejelte a labdát a kapuba. 0-1

Dinamo Zagreb-FC Porto: A portugálok argentinja, Lucho González szerezte a mérkőzés első gólját a horvát fővárosban. 0-1

Real Madrid-Manchester City: A hazaiak újabb helyzetet hagytak ki, Ángel Di María beadása után Gonzalo Higuaín nyolc méterről a kapu fölé lőtte a labdát. Már csak három meccsen nincs gól, Madridban, Dortmundban és Milánóban.

Megkezdődött a szünet minden pályán.

Real Madrid-Manchester City: A labdabirtoklás aránya 74:26 a Madrid szempontjából. 16:1 a kapura lövések aránya.

Tíz perc eltelt a második félidőből a pályákon, sehol nem változott a helyzet.

Olympiakosz-Schalke: Kiegyenlített az Olympiakosz, Abdoun vette be a németek kapuját. 1-1

Olympiakosz-Schalke: Nem sokáig örülhettek a pireusziak, Klaas-Jan Huntelaar szinte az első akcióból visszaállította a vezetést. 1-2

Dortmund-Ajax:
Büntetőt hibázott a sárga-feketék középhátvédje, Mats Hummels, illetve Kenneth Vermeer kivédte a lövését. Maradt a 0-0.

Olympiakosz-Schalke: Huntelaar tizenegyest lőhetett, de a bal kapufára vágta a labdát. Maradt a németek 2-1-es vezetése.

Real Madrid-Manchester City: Az alig két perccel korábban beállt Edin Dzeko egy kontraakció végén megszerezte a vezetést az angoloknak. Yaya Touré labdájával kilépett a balösszekötő helyén, aztán az elfekvő Iker Casillas mellett kényelmesen a jobb alsó sarokba lőtt. 0-1

Real Madrid-Manchester City:  Mourinho azonnal változtatott, miután Mesut Özil már korábban váltotta Michael Essient, most beküldte Karim Benzemát és Luka Modricot. Gonzalo Higuaín és Sami Khedira ment le. A Cityben Pablo Zabaleta váltotta Maicont.

Real Madrid-Manchester City:  A gól óta csak a Citynek volt helyzete. Előbb Kolarov lőtte lábon Iker Casillast, majd Yaya Touré lőtt mellé. 0-1

Real Madrid-Manchester City:  A második félidőben eddig Marcelo volt a Madrid legjobbja, s most ő egyenlített ki, 17 méteres lövésével. Szerencsés találat volt, Javi Garcia testét is érintette a labda. 1-1

Málaga-Zenit: Isco góljával már 3-0-ra vezet a spanyol csapat.

Real Madrid-Manchester City:  Valahogy az a meccs logikája a Bernabéuban, hogy soha nem az a csapat szerez gólt, amelyik helyzeteket alakít ki. A 86. percben Kolarov vagy 35 méterről, szinte a jobbhátvéd helyéről lőtt szabadrúgás-gólt. 1-2

Real Madrid-Manchester City:  Szinte egy perc múlva kiegyenlített a Madrid, Di María szólója után Benzema fordult, s 15 méterről a bal alsó sarokba lőtt, 2-2.

Real Madrid-Manchester City:  Cristiano Ronaldónak nagyon nem megy a góllövés. Tizenhat méterről, szemből lőtt, Joe Hart bravúrral védett. 2-2

Dortmund-Ajax: Mégis begyötört a BVB egy gólt, Lewandowski szerezte. 1-0

Real Madrid-Manchester City:  Csak sikerült neki! Megint ő a király! A tizenhatosra bal oldalt belépve, belőtte Hart lába mellett a labdát a hálóba. A kapusnak balszerencséje volt, a védője, Kompany lehúzta a fejét. 3-2

PSG-Dinamo Kijev: Veloso szépített Párizsban, de az utolsó szó a párizsiaké volt, az argentin Pastore állította be a végeredményt, 4-1

Dinamo Zagreb-FC Porto: Biztossá vált a vendéggyőzelem, a belga Steven Defour az utolsó percekben kettőre növelte a portugálok előnyét, 0-2

Cservák Csaba: a júniusi választás anyagilag is fontos lehet a pártoknak

Anyagi szempontból is fontos az ellenzéki pártoknak, hogy jól szerepeljenek az idei európai parlamenti és önkormányzati választáson, mert azzal növelik az esélyüket arra, hogy 2026-ban, az országgyűlési választáson egy százaléknál jobb eredményt érjenek el, és állami támogatásban részesüljenek. Az InfoRádióban Cservák Csaba alkotmányjogász professzor beszélt arról, hogy az állam mikor és miért támogatja a választáson elinduló pártokat.