Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 18. vasárnap Piroska

Bombameglepetés: nem Usain Bolt nyerte a 100 síkot!

Korai rajt miatt kizárták a 100 méteres síkfutás vasárnapi döntőjéből az olimpiai és világbajnok, világcsúcstartó Usain Boltot a dél-koreai atlétikai világbajnokságon. A kínálkozó eséllyel honfitársa, Johan Blake élt: 9.92 mp-es eredménnyel nyerte meg a klasszikus számot.

Érdekes küzdelmet hozott a férfiak 10 000 méteres száma. Azután, hogy a táv négyszeres világ- és kétszeres olimpiai bajnoka, az etióp Kenenisa Bekele - aki sérülés miatt tavaly január óta nem versenyzett - hat kilométer megtétele után kiállt, Mohamed Farah tűnt a győzelemre esélyesnek, de nem tudott élni a lehetőséggel.

Hatszáz méterrel a cél előtt hosszú hajrát nyitott, úgy tűnt, végleg le is szakítja közvetlen üldözőit, ám közülük az egyik, az etióp Ibrahim Jelian nem adta fel, és az utolsó métereken leelőzte a britet.

Férfiak:
100 m, világbajnok:
Yohan Blake (Jamaica) 9.92 mp
2. Walter Dix (Egyesült Államok) 10.08
3. Kim Collins (St. Kitts and Nevis) 10.09

10 000 m, világbajnok:
Ibrahim Jelian (Etiópia) 27:13.81 p
2. Mohamed Farah (Nagy-Britannia) 27:14.07
3. Imane Merga (Etiópia) 27:19.14

Tízpróba, világbajnok:
Trey Hardee (Egyesült Államok) 8607 pont
2. Ashton Eaton (Egyesült Államok) 8505
3. Leonel Suarez (Kuba) 8501

Gyaloglás, 20 km, világbajnok:
Valerij Borcsin (Oroszország) 1:19:56 ó
2. Vlagyimir Kanajkin (Oroszország) 1:20:27
3. Luis Fernando Lopes (Kolumbia) 1:20:38

Nők:
Diszkoszvetés, világbajnok:
Jan-feng Li (Kína) 66,52 m
2. Nadine Müller (Németország) 65,97
3. Yarelys Barrios (Kuba) 65,73

Távolugrás, világbajnok:
Brittney Reese (Egyesült Államok) 6,82 m
2. Olga Kucserenko (Ororszország) 6,77
3. Ineta Radevica (Lettország) 6,76

Címlapról ajánljuk
Nincs már messze az a gyógyszer, amitől újra kinőhet a fogunk

Nincs már messze az a gyógyszer, amitől újra kinőhet a fogunk

Az állatkísérletek után hamarosan embereken is elkezdik tesztelni japán kutatók azt az újfajta gyógyszert, ami segíthet a fogukat elvesztő betegeknek. Az eljárás először kisgyermekeknek jelenthet segítséget, de ha a gyógyszer engedélyeztetése sikerrel jár, akkor nem olyan sokára a felnőttek is igénybe vehetik.

„Nem számítok katonai intervencióra Grönlandon" - közölte az amerikai képviselőház elnöke

Mike Johnson a BBC brit közszolgálati televízió vasárnapi politikai magazinműsorában úgy fogalmazott: Grönland nem az Egyesült Államok területe, de a Dániához tartozó autonóm sziget földrajzi elhelyezkedése okán stratégiai fontosságú "nemcsak az Egyesült Államok, hanem a világ összes szabadságszerető népe számára".
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×