Infostart.hu
eur:
382.05
usd:
324.97
bux:
125197.21
2026. január 23. péntek Rajmund, Zelma

Az angolok meg akarják fúrni Blattert

Vasárnapi londoni sajtóértesülések szerint az Angol Labdarúgó Szövetség (FA) megpróbál "lázadást szítani" a nemzetközi szövetség (FIFA) elnöke, Joseph Blatter eltávolítására, miután Anglia megalázó módon alulmaradt a 2018-as világbajnokság rendezési jogáért folytatott versengésben.

Nagy-Britanniában a mértékadó lapok is komoly kétségeiknek adnak hangot a csütörtökön lezajlott - a torna rendezési jogát Oroszországnak ítélő - szavazás tisztaságával kapcsolatban, és egyöntetű az a nézet, hogy a FIFA bosszút állt Anglián a nemzetközi szövetséget korrupció gyanújával illető sorozatos brit médiariportokért.

Több brit lapban megjelent az az értesülés, amely szerint Blatter közvetlenül a szavazás előtt külön emlékeztette a küldötteket ezekre a sajtóbeszámolókra.

A The Sunday Telegraph - a legnagyobb konzervatív vasárnapi brit lap - úgy értesült, hogy az FA most megpróbál visszavágni: az angol szövetség állítólag "színfalak mögötti lázadást" készít elő Blatter eltávolítására, és ehhez mások mellett 2018-ra, illetve 2022-re szintén pályázó, ám alulmaradt országokat - Spanyolországot, Portugáliát, az Egyesült Államokat és Ausztráliát - igyekszik megnyerni.

Az FA is elismeri ugyanakkor, hogy Blattertől nehéz lesz megszabadulni, mivel a FIFA első embere "erős hatalmi bázist" épített ki, mióta 1998-ban először megválasztották - írta a brit lap.

London polgármestere mindazonáltal a maga módján már bosszút állt.

Blatter és stábja hivatalos a 2012-es londoni nyári olimpiára, és a brit főváros vendégeként London egyik legdrágább luxusszállodájában, a Hyde Parkra néző Dorchesterben laktak volna több mint egy hétig, éjszakánként ezer fontba (330 ezer forintba) kerülő exkluzív lakosztályokban.

A Mail on Sunday című vezető vasárnapi brit tömeglap városházi forrásokból azonban úgy értesült, hogy Boris Johnson polgármester az angol pályázatot elvető FIFA-szavazás után visszavonta Blatter és kollégái meghívását a Dorchesterbe. A londoni polgármesteri hivatal egy illetékese a lapnak - utalva az egyik hírhedten lerobbant délkelet-londoni külvárosi negyed főutcájára - kijelentette: Blatterék ezek után "felőlünk lakhatnak akár az Old Kent Road egy panziójában is ..., de ott is csak akkor, ha maguk fizetnek".

Anglia a csütörtöki zürichi voksoláson a 22 lehetséges szavazatból mindössze kettőt szerzett, és az első fordulóban kiesett.

Az angolok megaláztatását londoni vélemények szerint csak súlyosbítja, hogy Anglia a lehető legnagyobb neveket vonultatta fel: a szavazás előtt személyesen és együtt kampányolt Zürichben Vilmos trónörökös, David Cameron brit miniszterelnök és David Beckham, az angol labdarúgás leghíresebb világsztárja.

Címlapról ajánljuk
Orbán Balázs: Magyarország jól helyezkedik az átalakuló világrendben

Orbán Balázs: Magyarország jól helyezkedik az átalakuló világrendben

Az elmúlt hetek világpolitikai történései is azt mutatják, hogy új világrend alakul – mondta az InfoRádióban Orbán Balázs. A miniszterelnök politikai igazgatója szerint ebben az átmeneti időszakban Magyarország jó lapokat vett fel, együttműködik Oroszországgal, Kínával és az Egyesült Államokkal is. Ez a stratégia pedig olyan gazdasági lehetőségeket nyitott meg az ország előtt, amik korábban fel sem merülhettek, ennek köszönhető például a MOL tulajdonszerzése a szerbiai olajvállalatban – hangsúlyozta.

Dán kormányfő az EU-csúcson: Grönland ügyében nyitottak vagyunk az együttműködésre az Egyesült Államokkal

Dánia és Grönland nyitott az együttműködésre az Egyesült Államokkal az 1951-es védelmi megállapodásuk továbbfejlesztése érdekében – jelentette ki Mette Frederiksen dán miniszterelnök Brüsszelben az EU-csúcson csütörtökön késő este.
inforadio
ARÉNA
2026.01.23. péntek, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
Nagyot fordult a világ, jót mentek a tőzsdék

Nagyot fordult a világ, jót mentek a tőzsdék

Tegnap Davosban Donald Trump elmondta, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már azt, hogy sikerült megállapodást kötnie és nem lesz újabb vámháború. A hírre világszerte ugrottak a tőzsdék, Ázsia után Európában is nagyobb emelkedés volt látható. A magyar tőzsde is kifejezetten jól teljesített, a Mol közel 6 százalékot emelkedett, ezzel pedig új történelmi csúcs közelébe száguldottak a cég részvényei. Az OTP-nél és a BUX indexnél is összejött ma a történelmi rekord. Közben az amerikai piacokon is folytatódott az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×