Volt csapatából, a Milanból több játékost is Londonba vinne magával Carlo Ancelotti, a Chelsea új menedzsere.
A The Sun értesülései szerint az olasz edző meg kívánja szerezni Patót, a 19 éves brazil csatárt, akiért 30 millió fontot sem sajnálna. Szintén a Chelsea-hez igazolhat Andrea Pirlo, a világbajnok olasz középpályás, aki a Milannál Ancelotti taktikájának egyik alapja volt.
A kívánságlistán szerepel még az Arsenal csatárának, Emmanuel Adebayornak, valamint a Liverpool spanyol középpályásának, Xabi Alonsónak a neve is, ám arra kevés az esély, hogy a riválisoktól igazoljon a Chelsea.
Ancelotti kinézte magának Glen Johnsont is, aki korábban már játszott a Kékeknél, sőt, 2003-ban Roman Abramovics első igazolása volt. A jobb oldali védő a Portsmouth-ban idén jó formába lendült, több fórumon is bekerült az idény válogatottjába. Az angol hátvédért 12 millió fontot kér a Portsmouth.
Az olasz edző hétfőn Londonban írta alá hároméves szerződését, majd visszatért hazájába, de várhatóan még a héten ismét a szigetországba utazik, hogy előkészítse munkáját és ismerkedjen a körülményekkel.
A klub televíziós csatornájának adta első interjúját angolul, amely még nem ment teljesen gördülékenyen, egyszer a riportert kérdezte meg, mi a helyes szóhasználat.




