Infostart.hu
eur:
352.24
usd:
307.29
bux:
137625.54
2026. június 22. hétfő Paulina

Kultúra

A jövő múzeuma és gyűjteményi központja épül Debrecenben
2026. január 30. 14:35
A jövő múzeuma és gyűjteményi központja épül Debrecenben
Több mint 100 év után először épülhet önálló, kifejezetten a Magyar Természettudományi Múzeum igényeire szabott kiállítóépület és gyűjteményi központ. Ez az épületkomplexum a természetvédelem, a biodiverzitás és a fenntartható fejlődés első számú magyarországi bemutatóhelye, élmény- és tudományos központja lesz. A kormány döntése alapján a Magyar Természettudományi Múzeum új debreceni Kiállítóépülete és Gyűjteményi Központja Közép-Európa meghatározó kulturális-tudományos közösségi intézménye, valamint Európa legmodernebb és egyik legnagyobb természettudományi kiállító- és kutatóhelye lesz. A Magyar Kormány célkitűzése, hogy az országban egyedülálló gyűjteményi módszertani, digitalizációs és oktatási központ jöjjön létre, amely egyfajta mintaprojektként szolgál, Debrecenben az intézmény két helyszínének kölcsönhatásával valósul meg.
×