Infostart.hu
eur:
385.58
usd:
331.09
bux:
122311.2
2026. január 19. hétfő Márió, Sára
Nyitókép: centralszinhaz.hu

Könnyes előadások nyomdokain indul a Beszélő fejek a Centrálban

Puskás Tamás 20-25 perces monológokat tett egymás mögé, a vasárnapi bemutatót rögtön követi még két előadás, marad is műsoron.

Puskás Tamás rendezésében mutatja be vasárnap a Centrál Színház Alan Bennett Beszélő fejek című darabját. A brit drámaíró eredetileg a BBC számára készítette első sorozatát, majd művéből színdarabot írt, amely azóta több díjat is elnyert. A szövegeket tetszés szerinti összeállításban, a legnevesebb művészek adják elő szerte a világon.

A színdarab Centrál Színházban látható változatáról Puskás Tamást, a teátrum igazgatóját kérdezte az InfoRádió.

"Ez ad nagyszerű lehetőséget három színésznőnek és egy színésznek, hogy tanúságot tegyen a jellem-, karakterábrázoló készségéről, és igazi, nagy küzdelem leírása mind a négy monológ, mert ezek az emberek azért küzdenek, hogy bebizonyítsák, hogy az ő életük igenis jelentékeny, az ő sorsuk egyszeri és megismételhetetlen."

A vasárnapi bemutatót egy hétfői és egy csütörtöki előadás követi jövő héten. Ahhoz, hogy ezek a "darabonként" 20-25 perces monológok "életben maradjanak", havonta legalább háromszor műsorra tűzik, a rendező reméli, hogy a nézőközönség érdeklődésével és tetszésével is találkoznak.

"Nem könnyű időket élünk, de szeptember majdnem 100 százalékos lett, miközben 22 nagy színpadi előadást tűztünk ki. Az október is nagyon jól alakul, úgyhogy abban reménykedem, kegyes lesz hozzánk a sors, és a Covid nem rántja ki a gyeplőt a kezünkből, sikerrel és gazdagon csinálhatunk színházat" – bizakodott Puskás Tamás.

Bemutató előtt nem szívesen beszél a remélt sikerről, de abból azért ki mer indulni, amit a Love Letters esetében tapasztaltak, amikor is a síró női nézőket jóval az előadás után a vécéről kellett kihívni, mondván, zárják az épületet. A rendező maga 8-10 előadást is látott már belőle, de még egyszer sem bírta ki könnyek nélkül.

"Valószínűleg ez az elmesélt történetek hatalmas erejét bizonyítja, hogy ha tehetséggel van megírva a szöveg, és valódi küzdelem zajlik a megírt szövegekben, akkor az igenis drámai, és a néző lebilincselve hallgatja."

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
Nagy bejelentést tett a Mol, mutatjuk a piaci reakciót

Nagy bejelentést tett a Mol, mutatjuk a piaci reakciót

Jelentős esésekkel indul a hét az európai tőzsdéken, miután hétvégén Donald Trump vámokkal fenyegette meg azokat az európai országokat, amelyek az útjába állnak Grönland megszerzésében. A német és a francia tőzsde 1 százalék feletti mínuszban áll és az ázsiai részvénypiacokon is többségében eséseket lehetett reggel látni, itt egy kínai GDP-adat is mozgatta a hangulatot. A kockázatkerülés érződik a nyersanyagpiacokon és a kriptovalutáknál, az arany és az ezüst új csúcsra ment, a bitcoin és az ether viszont jelentősebb esést mutat. Az amerikai tőzsdéken ma nincs kereskedés Martin Luther King napja miatt, így innen nem érkezik ma iránymutatás. A héten a világ szeme Davoson van, ma kezdődik a Világgazdasági Fórum, itthon pedig a Mollal kapcsolatban érkeztek hírek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. január 19. 14:01
×
×
×
×