eur:
398.89
usd:
367.79
bux:
90294.63
2025. március 21. péntek Benedek
Nyitókép: Unsplash.com

Az idei Fezen sorsa is megpecsételődött

Az elmúlt hónapok kilátástalan esélylatolgatása után úgy döntöttek, hogy a 2020-as után a 2021-es fesztivált is lemondják – közölték a szervezők.

A döntés hátterében, mint az a Fezen Fesztivál közösségi oldalán olvasható, elsősorban a nemzetközi fellépők hiánya, valamint a védettségi igazolványhoz kötődő megosztottság áll.

Mint írják, a nemzetközi előadók nagy része már átkötötte 2022-re a fezenes fellépését, és akikkel pótolni szerették volna őket, azok sem bíznak abban, hogy idén tudnak biztonságosan utazni. Ezek miatt biztosan nem tudnának olyan szintű fesztivált szervezni, amire alapból jegyet váltottak az érdeklődők – teszik hozzá.

A szervezők arra is kitérnek, hogy a fesztiválra jegyet vásárlóknak két lehetőségük van: egyrészt visszaváltják a jegyük árát, másfelől beválthatják azokat a Liget programjaira. Ennek részleteiről későbbre ígértek tájékoztatást.

Címlapról ajánljuk
Fürjes Balázs az új NOB-elnökről: nagy nap ez, történelmi döntés született

Fürjes Balázs az új NOB-elnökről: nagy nap ez, történelmi döntés született

Forradalmi változásokra nem kell számítani, Thomas Bach örökségére épít majd Kirsty Coventry is a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnökeként – mondta az új vezető megválasztása után Fürjes Balázs. A szervezet magyar tagja kiemelte, sosem volt még afrikai és női vezetője a NOB-nak.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.21. péntek, 18:00
Rakonczay Gábor
extrém sportoló, az Atlanti-óceán átevezője
Földindulás jön az EU-ban, teljesen új rendről döntöttek Brüsszelben

Földindulás jön az EU-ban, teljesen új rendről döntöttek Brüsszelben

Az uniós vezetők a csúcstalálkozón három kiemelt gazdasági célt határoztak meg: az energiaárak csökkentését, a versenyképesség növelését és a tőkepiaci unió elmélyítését. A vállalkozások terheinek mérséklése érdekében a bürokrácia visszaszorításáról is döntöttek, különös tekintettel a kis- és középvállalkozásokra. A befektetések ösztönzése érdekében olyan intézkedéseket fogadtak el, amelyek hatékonyabbá teszik az európai megtakarítások mozgósítását és a pénzügyi piacok integrációját. Az ipar zöld átállása és az energiafüggetlenség szintén hangsúlyos téma volt, amelyre a vezetők összehangolt válaszokat ígértek. A fosszilis energia korszaka pedig hamarosan véget ér Európában – ismertette António Costa, az Európai Tanács elnöke és Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke a csütörtöki uniós csúcs utáni sajtótájékoztatójukon.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. március 18. 20:31
×
×
×
×