Infostart.hu
eur:
354.32
usd:
310.58
bux:
137939.4
2026. június 23. kedd Zoltán

Csak festegett a forradalmi tömegben

A forradalom festői címmel Mihai Teodor Olteanu temesvári román festőművész alkotásaiból nyílik kiállítás kedd este a Román Kulturális Intézetben. Az elmúlt húsz évben készült festményekből összeállított tárlatot a Romániai 1989-es Forradalom Intézetének főigazgatója nyitja meg.

Az 1989-es román forradalom festőjének, Mihai Teodor Olteanunak nyílik kiállítása a Budapesti Román Kulturális Intézetben kedden.

"Jól emlékszem azokra a decemberi napokra, amikor Olteanu Temesváron, az Opera téren festegetett, miközben gyülekezett a nép", majd kitört a forradalom - mondta az InfoRádiónak az intézet igazgatója, Brindusa Armanca. Szavai szerint a festő azokban a napokban talált rá saját stílusára.

A kiállítást a Romániai 1989-es Forradalom Intézetének főigazgatója, a temesvári forradalom egyik volt vezetője, Claudiu Iordache nyitja meg.

Hanganyag: Oláh András

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Magyar Péter a parlamentben: hazánk újra elrabolt nyugat lett

Magyar Péter a parlamentben: hazánk újra elrabolt nyugat lett

A kormányfő a gödöllői V4-ülés előtt az Országgyűlésben a régiós együttműködést választotta napirend előtti felszólalása témájául. Kijelentette: Magyar Péter: Közép-Európa jelen van, erős, és készen áll arra, hogy saját jövőjét alakítsa.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
Megremegett a befektetők keze - Itt a lefordulás Európában

Megremegett a befektetők keze - Itt a lefordulás Európában

A befektetők egyszerre figyelik az amerikai kamatpályával kapcsolatos várakozásokat, az olajár mozgását és az iráni helyzet körüli bizonytalanságot. Az olajárak ma emelkedni kezdtek azt követően, hogy az Egyesült Államok felmentést adott az Iránnal szembeni szankciók alól. A befektetők közben azzal is számolnak, hogy a Federal Reserve az év későbbi részében a korábban vártnál agresszívebb lépéseket tehet az infláció megfékezése érdekében. Nagy esést láthattunk ma az ázsiai tőzsdéken, Európában is rossz hangulatban zajlik a nap és Amerikában sem lehet semmi jóra számítani egyelőre. Itthon egy izgalmas tőkepiaci sztori is akad: a jegybank a rendkívüli tájékoztatási kötelezettség megsértése miatt 43 millió forint felügyeleti bírságot szabott ki a Molra.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×