Infostart.hu
eur:
384.27
usd:
328.77
bux:
121308.37
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince
Drónnal készített felvétel az izraeli támadások során szinte teljesen lerombolt Dzsabalija város romjairól a Gázai övezet északi részén 2025. február 16-án. A Hamász palesztin iszlamista szervezet fegyveresei október 7-én támadást indítottak Izrael ellen, az izraeli haderő pedig válaszul légi és szárazföldi hadműveleteket hajtott végre a Gázai övezetben. Az Izrael és a Hamász közötti tűzszünet január 19-én lépett életbe.
Nyitókép: MTI/AP/Mohammad Abu Samra

"Vágóhídnak" nevezte Gázát egy ott dolgozó brit sebész

Volt olyan nő, akit műteni vittek be hozzájuk, de nem tudott róla, hogy az egész családját kiirtották.

A Gázai övezet déli részén dolgozó brit sebész, Tom Potokar megrendítő beszámolót adott a térségben zajló harcok következményeiről. Nyilatkozatát a Sky News portálján a Híradó.hu vette észre, ebben a doktor "vágóhídhot" hasonlítja Gázát, ahol naponta több tucat civil, köztük nők és gyerekek szenvednek súlyos, robbanásos sérüléseket.

Szerinte a helyszín összehasonlítható a hetvenes évek Kambodzsájával, ahol Pol Pot diktatúrájában a Vörös Khmerek több mint egymillió emberrel végeztek bestiális kegyetlenséggel.

Beszámolt egy olyan esetről, hogy előző nap egy olyan nő került be hozzájuk súlyos sérülésekkel, aki még nem tudja, hogy az egész családját kiirtották.

A palesztin egészségügyi minisztérium közlése szerint a vasárnappal zárult héten legalább 464 ember vesztette életét izraeli támadások következtében.

A bombázások következtében egyébként több kórház is kénytelen volt bezárni, köztük az észak-gázai Indonéz Kórház is.

Címlapról ajánljuk
Washington rakétákat telepíthetne Grönlandra – újabb részletek a NATO-Trump alkuról

Washington rakétákat telepíthetne Grönlandra – újabb részletek a NATO-Trump alkuról

Donald Trump az este váratlan megegyezésről számolt be: alkut kötött a NATO-főtitkárral Grönland ügyében, és ezért nem vezeti be a több nyugat-európai állam ellen a beígért büntetővámokat. Órákkal korábban még azt követelte, hogy azonnal induljanak tárgyalások Grönland eladásáról. Később több interjúban is beszélt a megállapodásról.
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Alaposan elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai piacok október óta nem látott esést szenvedtek el, miután Donald Trump még a hétvégén vámokkal fenyegette meg azokat az országokat, amelyek ellenzik, hogy az USA megszerezze Grönlandot. Európai vezetők elfogadhatatlannak nevezték az elnök fenyegetéseit, és válaszlépéseket ígértek. Donald Trump ma a Davosi Világgazdasági Fórumon beszélt, és kijelentette, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már bejelentette, hogy sikerült megállapodást kötnie. Az elnök kijelentései enyhítették a nyomást a lejtmenetben lévő európai tőzsdéken, majd Amerikában hozzájárultak ahhoz, hogy pluszban zárjanak a vezető részvényindexek. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×