Infostart.hu
eur:
363.25
usd:
314.84
bux:
150022.25
2026. augusztus 14. péntek Marcell
Nyitókép: rbb24.de

Robbantás Berlin központjában: ultramodern traffipax az új célpont

Újabb célpontot találtak ismeretlen merénylők Berlinben. A német főváros egyik leghíresebb sugárútján, a Kurfürsterdammon ezúttal egy sebességmérő oszlopot robbantottak fel. A robbanás olyan erejű volt, hogy a törmelékek hatvan méterre repültek.

A széles, hosszú körút Berlin Champs-Élysées-jének tekinthető, ahol üzletek, házak, szállodák és éttermek sorakoznak egymás mellett. A rendőrség tájékoztatása szerint a robbanás kora hajnalban történt. Az oszlop egyes részeit annak helyszínétől hatvan méterre találták meg.

Más anyagi kár ugyan a számos kirakat ellenére nem történt, azonban így is mintegy 130 ezer eurót tesz ki.

A Berliner Morgenpost beszámolója szerint a rendőrség különösnek tartja, hogy az oszlopot röviddel a robbanás előtt szerelték vissza, és még nem helyezték üzembe. Október végén ugyanis ugyanezen a helyen már történt egy hasonló robbantás, amit a gyanú szerint két férfi követett el. A feltételezett merénylők elmenekültek a helyszínről.

A hatóságok nem sokkal a mostani robbantás után rögzítették a nyomokat, amelyek pirotechnikai eszközök használatára utaltak.

A berlini rendőrszakszervezet vezetője szerint szélsőséges bűnözők célzott pusztításáról van szó. Az oszlopok célja – mint fogalmazott – annak megakadályozása, hogy a gyorshajtók emberi életeket veszélyeztessenek. Köztudott ugyanakkor, hogy ezeket az utcákat gyakran használják illegális járműversenyekre is – tette hozzá.

A Kurfürsterdammon és környékén a rendőrség a múlt évben 107 illegális versenyre csapott le.

Ezenkívül 185 gyorshajtót állított le, további 214 gyorshajtónak sikerült kereket oldania.

A történtek nyomán a rendőrség illetékesei célszerűnek tartanák intelligens videotechnológia alkalmazását.

Címlapról ajánljuk

Ez már nem csak a hajósok problémája: mindenkit érinthet a Duna drámai vízszintje

Minden európai folyón gondot okoz az alacsony vízállás, az áruszállítás szempontjából fontos Rajna és Duna legnagyobb részén gyakorlatilag ellehetetlenült a teherhajózás – mondta el az InfoRádióban a Magyar Belvízi Fuvarozók Szövetségének elnöke. Bencsik Attila hangsúlyozta: csak azokon a folyószakaszokon tudnak közlekedni a hajók, ahol vízlépcsőt építettek.
inforadio
ARÉNA
2026.08.14. péntek, 18:00
Major Róbert
rendőr ezredes, egyetemi docens, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem RTK Közbiztonsági Tanszékének vezetője
Egyetlen éjjel alatt darálták be az orosz flottát, kulcsfontosságú területen ajánlott tűzszünetet Ukrajna - Híreink az orosz-ukrán háborúból pénteken

Egyetlen éjjel alatt darálták be az orosz flottát, kulcsfontosságú területen ajánlott tűzszünetet Ukrajna - Híreink az orosz-ukrán háborúból pénteken

Nyilvánosságot látó felvételek alapján az ukrán fegyveres erők augusztus 12-13 között több orosz hadihajót - köztük a Fekete-tengeri Flotta jelenlegi zászlóshajóját - is megrongáltak Novorosszijszk kikötőjében. Mindeközben folytatódik a két harcoló fél között egymás gabonaszállítmányainak támadása, melyre Volodimir Zelenszkij ukrán elnök most tűzszünetet ajánlott. A fronton az orosz és az ukrán erők is területszerzésekről tesznek jelentéseket. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×