Infostart.hu
eur:
390.93
usd:
336.64
bux:
122655.67
2026. március 25. szerda Irén, Írisz
USA, Washington DC, The White House, evening.
Nyitókép: Walter Bibikow/Getty Images

Óriási lyukkal küzdenek Washingtonban

Az Egyesült Államok költségvetési hiánya 240,3 milliárd dollár volt májusban, közel a négyszerese az egy évvel korábbi 66,2 milliárd dollárnak - közölte az amerikai pénzügyminisztérium.

Elemzők némileg alacsonyabb, 236 milliárd dollár deficitre számítottak májusra.

A büdzsé bevétele éves összevetésben 21 százalékkal, 307,5 milliárd dollárra csökkent, a kiadása 20,3 százalékkal, 547,9 milliárd dollárra emelkedett.

Az október 1-jén indult folyó pénzügyi év első nyolc hónapjában az amerikai költségvetésben 1165 milliárd dollár deficit keletkezett, jócskán felülmúlta az egy évvel korábbi 426 milliárd dollárt.

A tavaly szeptember végével záródott 2022-es pénzügyi év költségvetési hiánya 1375 milliárd dollár volt, ami gyakorlatilag a fele az egy évvel korábbi 2600 milliárd dollár deficitnek.

A 2020-as pénzügyi évben rekordszintű, 3100 milliárd dolláros hiány keletkezett. Az Egyesült Államok költségvetése legutóbb a 2001-es pénzügyi évben zárt többlettel.

Címlapról ajánljuk
Feltartóztathatatlan az AfD  – már Németország nyugati felében is

Feltartóztathatatlan az AfD – már Németország nyugati felében is

Megalakulása óta szinte töretlen a radikális jobboldalinak tartott AfD szárnyalása. A két nyugati tartományban márciusban tartott helyi parlament választásokon az ellenzéki párt megduplázta eredményét, de a java az elemzők szerint szeptemberben, a keleti tartományokban tartandó választásokon következhet.
inforadio
ARÉNA
2026.03.25. szerda, 18:00
Csiki Varga Tamás
a Stratégia és Védelem Konzultációs Csoport elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×