Infostart.hu
eur:
353.42
usd:
309.02
bux:
143072.29
2026. július 5. vasárnap Emese, Sarolta
Arne Schönbohm, a Szövetségi Informatikai Biztonsági Hivatal (BSI) elnöke a hivatalnak a németországi kiberbiztonságról készített jelentését ismertető berlini sajtóértekezleten 2018. október 11-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Felipe Trueba

Kémkedéssel gyanúsítják a német kiberbiztonsági szolgálat vezetőjét

Arne Schönbohm-ot azonnali hatállyal felmentették és fegyelmi eljárás indult ellene.

A német szövetségi belügyminisztérium szóvivője megerősítette a Der Spiegel című hírportál értesülését, amely szerint a tárca vezetője, Nancy Faeser azonnali hatállyal felmentette tisztségéből Arne Schönbohmot és fegyelmi eljárást indított ellene.

A nemzeti kiberbiztonsági hatóság szerepét betöltő BSI (Bundesamt für Sicherheit in der Informationstechnik) vezetőjének menesztését sajtóbeszámolók előzték meg.

Ezek arra utalnak, hogy

Arne Schönbohm nemigen tart távolságot orosz hírszerzési köröktől.

A kapcsolatot egy egyesületi formában működő szerveződés jelentheti, amely a Német Kiberbiztonsági Tanács (Cyber-Sicherheitsrat Deutschland - CSRD) nevet viseli. A 2012 óta működő egyesület vállalkozásoknak, politikusoknak, állami szerveknek nyújt biztonsági tanácsokat infokommunikációs ügyekben.

A szervezet alapítói között van Arne Schönbohm mellett egy Protelion nevű vállalat is, amelyet az utóbbi hónapokban a nemzetközi szaksajtóban, a napokban pedig a ZDF országos köztelevízió Magazine Royale című szatirikus magazinműsorának egy tényfeltáró anyagában is kapcsolatba hoztak orosz hírszerző szolgálatokkal.

A belügyminisztérium szóvivője az Ukrajna elleni orosz háborúval összefüggésben kiemelte, hogy az Oroszország által folytatott "hibrid hadviselést" tekintve különösen fontos, hogy a BSI több mint 1500 munkatársa zavartalanul végezhesse munkáját. Ezért

elkerülhetetlen volt a hatóság vezetőjének felmentése, hiszen a róla szóló hírek megrendítik a semleges és pártatlan vezetői munkája iránti közbizalmat

és megzavarják a feletteséhez, a miniszterhez fűződő munkakapcsolatot, amelynek fenntartásához bizalom szükséges. Ugyanakkor az ártatlanság vélelme természetesen megilleti a BSI felmentett vezetőjét - mutatott rá a szóvivő.

Címlapról ajánljuk

Sulyok Tamás ismét szembemegy Magyar Péterrel, nem mond le

Semmiképpen sem lehet a jogállamisággal összhangban lévő megoldásnak nevezni az alaptörvény tizenhetedik módosításáról szóló javaslatot, amely szerint megszűnne a jelenlegi köztársasági elnök megbízatása - jelentette ki a magyar köztársasági elnök a Do Rzeczy lengyel konzervatív hetilap honlapján vasárnap megjelent interjúban.
inforadio
ARÉNA
2026.07.06. hétfő, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
Tisza-kormány: 1000 milliárd feletti összeg ment az autópálya-koncessziókra, 12 pontban módosul az alaptörvény

Tisza-kormány: 1000 milliárd feletti összeg ment az autópálya-koncessziókra, 12 pontban módosul az alaptörvény

Vitézy Dávid közlekedési és beruházás miniszter Facebook-videóban számolt be róla, hogy a kormány elkezdte a korábban megkötött autópálya-koncesszió átvilágátását. A miniszter elmondta, hogy a 35 évre megkötött, 24 ezer milliárdos szerződésből az elmúlt négy évben 1024 milliárd forintot fizettek ki a koncesszornak. Magyar Péter miniszterelnök szombaton bejelentette, hogy a Tisza-kormány nevében benyújtja az Országgyűlésnek az Alaptörvény 17. módosítását. A javaslat 12 pontot tartalmaz, köztük a képviselők háromciklusos időkorlátját, a jelenlegi köztársasági elnök megbízatásának megszüntetését, valamint az Alkotmánybíróság függetlenségének erősítését. A módosítás emellett Nemzeti Vagyonvisszaszerzési Hivatalt hozna létre, csökkentené a sarkalatos törvények számát, és visszanevezné a vármegyéket megyékre. Cikkünk folyamatosan frissül a kormány legfrissebb döntéseivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×