eur:
399.12
usd:
369.93
bux:
91632.37
2025. március 26. szerda Emánuel
Sorban állnak az emberek a Temze partján, hogy leróják kegyeletüket a londoni Westminster-csarnokban felravatalozott II. Erzsébet királynő előtt 2022. szeptember 14-én. A szeptember 8-án, 96 éves korában, uralkodásának 71. évében elhunyt királynőt négy napra, a szeptember 19-i temetésig ravatalozták fel a történelmi csarnokban.
Nyitókép: Bernat Armangue

Több mint negyedmillióan mentek el a királynő ravatalához

Michelle Donelan kulturális miniszter tájékoztatása szerint a több mint 250 ezer fős adat még becslés jellegű, dolgoznak a pontos számon.

Szerda késő délutántól hétfő hajnalig látogathatták az emberek Londonban II. Erzsébet királynő felravatalozott koporsóját. A legutolsó részvétnyilvánító, aki a sorba beállhatott, azt mondta hétfőn, hogy kétszer is kiállta a több kilométeres, több órás várakozást jelentő sort - írja a Sky News.

A koporsó mellett őrt álltak a királynő gyermekei, illetve később a királynő unokái is. A részvétüket nyilvánítók közt volt David Beckham, az angol válogatott egykori csapatkapitánya is, akinek felajánlották a lehetőséget, hogy a sor elejére kerülhessen, de nem élt ezzel a Sportbible szerint. Úgy fogalmazott: a nagypapája nem tett volna ilyet, ezért ő sem teszi meg.

A temetési menetet is sokan követték figyelemmel a hétfői nap során Londonban és azon kívül is.

A Hyde Parkban hozzávetőlegesen 80 ezer ember volt, további 75 ezer kijelölt nézőtereken, illetve 60 ezren a Hyde Park déli részén húzódó South Carriage Drive-on.

A teljes helyszíni nézőszám ennél jóval jelentősebb lesz, ugyanis a rendőrség szerint gyakorlatilag egész Windsorig sorfalat álltak az emberek az út mentén. Windsorban 100 ezren várták a királynő koporsóját.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.26. szerda, 18:00
Balasa Levente
a Siemens Zrt – Smart Infrastructure szakmai igazgatója
Hatalmas előrelépés történt, közelebb került a békemegállapodás - Háborús híreink kedden

Hatalmas előrelépés történt, közelebb került a békemegállapodás - Háborús híreink kedden

Szaúd-Arábiában maratoni, 12 órás tárgyalást folytatott Oroszország és az Egyesült Államok hétfőn. Trump szerint közel a megegyezés, Kijev ebben nem bízik. Ugyanakkor biztató fejlemény, hogy az Egyesült Államok közvetítésével részleges tűzszüneti megállapodás született Oroszország és Ukrajna között a Fekete-tengeren, valamint előrelépés történt a hadifoglyok cseréje és az energetikai infrastruktúra védelme terén is. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. március 25. 22:15
×
×
×
×