Infostart.hu
eur:
385.09
usd:
331.87
bux:
122311.2
2026. január 16. péntek Gusztáv
Nyitókép: Twitter

Hét napot élt túl élelem nélkül az elveszett túrázó

Sziklahasadékba zuhant egy olasz túrázó, és nehezen találtak rá a mentőcsapatok.

Élelem nélkül, kevés vízzel hét napig sikerült életben maradnia egy olasz túrázónak, aki a Matajur-hegységben, a szlovén határ közelében a hegyekben egy sziklahasadékba zuhant.

A mentőalakulat szombaton talált rá a férfira, aki egyedül indult útnak. A 31 éves mérnök vasárnap a Corriere della Sera olasz napilapnak elmondta, hogy az esés közben elvesztette hátizsákját, amelyben mobiltelefonja és felszerelése volt. Bár a zuhanás miatt csak kisebb sérüléseket szenvedett, nem tudott kimászni a sziklahasadékból.

Szerencsére egy zivatar alatt sikerült egy kevés vízhez jutnia, amiből inni tudott.

A kutatás egy hétig folyt, a mentőhelikopeterek többször el is szálltak a sziklahasadék felett, de a fák miatt nem vették észre.

A keresőcsapat a Twitteren közölt egy képet a tűzoltóság helikopterén ülő férfiről, aki feltartott hüvelykujjal jelzi, hogy jól van.

Címlapról ajánljuk

A legtöbb helyen nem szabad a jégre menni a tavainkon, folyóinkon

Az életével játszik, aki sétálgat a Duna jegén. A hévégén is kitart a kemény fagy és sokan foglalkozhatnak azzal a gondolattal, hogy előveszik a korcsolyájukat és ellátogatnak valamelyik befagyott természetes vízhez, ehhez azonban előzetesen több dolgot tudni kell. Például a legnagyobb tavakon nem alakult ki ehhez elég vastag jég, máshol pedig néhány praktikát érdemes észben tartani.
inforadio
ARÉNA
2026.01.16. péntek, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Az elmúlt napokban a geopolitikai események voltak a befektetők fókuszában, Grönland kérdése továbbra is a terítéken van, miután tegnap este európai katonák érkeztek a szigetre, Trump pedig továbbra sem állt el annak megszerzésétől. Az ázsiai tőzsdék emelkedtek, részben annak is köszönhetően, hogy az USA kereskedelmi megállapodást jelentett be Tajvannal, amely vállalta, hogy az alacsonyabb vámok érdekében jelentős mértékű beruházást fog végrehajtani az Egyesült Államokban. Európában ezzel szemben gyengébb volt a hangulat, a magyar tőzsde viszont fittyet hányt erre és új csúcsot döntött. Az USA-ban szintén igyekeznek pluszban zárni a hetet a tőzsdék, mérsékelt pozitív elmozdulások látszanak. Eközben Donald Trump meglepő módon visszakozott, hogy az eddigi legesélyesebb aspiránsnak gondolt Kevin Hassettet jelölje a Federal Reserve élére.  Kidurran az AI lufi, vagy mindent elsöpör a legújabb megatrend? Következő befektetői klubunkon erről lesz szó. Információ és jelentkezés

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×