Infostart.hu
eur:
364.24
usd:
315.71
bux:
147091.29
2026. augusztus 6. csütörtök Berta, Bettina
 Indonézia, 2021. április 21. Az indonéz haditengerészet által 2021. április 21-én közreadott, dátummegjelölés nélküli kép a haditengerészet KRI Nanggala-402 német gyártmányú tengeralattjárójáról. Hadi Tjahjanto indonéz vezérkari főnök 2021. április 21-én bejelentette, hogy eltűnt az indonéz hadsereg egyik tengeralattjárója, fedélzetén 53 fővel. A haditengerészet jelenleg is keresi a tengeralattjárót; Indonézia a kutatáshoz Ausztrália és Szingapúr segítségét is kérte. A német gyártmányú tengeralattjáró éppen torpedógyakorlatot folytatott Bali szigetétől északra.
Nyitókép: -

Sürget az idő: kiderült meddig elég a levegő az elsüllyedt tengeralattjárón

Szerencsére az időjárás kedvez a mentésnek. 53 ember van lent, semmit nem tudni róluk.

Szombatig van elegendő oxigénje a Bali partjainál elsüllyedt indonéziai tengeralattjáró legénységének – jelentette be az ország haditengerészetének vezérkari főnöke, Judo Margono admirális, hozzátéve, hogy az időjárás kedvez a mentési munkálatoknak. Más katonai források azt közölték, a tengeralattjáró jó állapotban volt a baleset idején.

Az indonéz védelmi minisztérium bejelentette, hogy Ausztrália, Szingapúr és India is felajánlotta segítségét a mentéshez. Joko Widodo indonéz elnök ennek kapcsán kijelentette: a legfontosabb a hajón tartózkodó 53 ember kimentése, akinek sorsa egyelőre ismeretlen.

A 44 éves, német gyártmányú KRI Nanggala-402 típusú hadijárművel mintegy 95 kilométerre a parttól vesztették el a kapcsolatot. A tengeralattjáró Bali szigetétől északra, szerdán a kora reggeli órákban, torpedógyakorlatot folytatott. A haditengerészet szóvivője, Julius Widjojono admirális azt mondta, hogy a tengeralattjáró gyaníthatóan 600-700 méteres mélységben van. Felhívta a figyelmet arra, hogy a járművet úgy tervezték, hogy 250-500 méteres mélységig merüljön. Ezen túlmenően azonban már veszélyes lehet számára a mélység.

Úgy vélekedett, hogy a nagy víznyomás hatására megrongálódott a tengeralattjáró üzemanyagtartálya. Jóllehet, Indonézia igyekszik fejleszteni a hadseregét, az elöregedett járművek és eszközök az elmúlt években több halálos balesethez vezettek. Csütörtöki sajtótájékoztatóján Prabovo Szubianto védelmi miniszter elkerülhetetlennek nevezte a fegyveres erők modernizálását.

Címlapról ajánljuk
Ma már életbevágó: ha valahol tüzet látunk, azonnal jelentsük be, ne maradjunk csöndben!

Ma már életbevágó: ha valahol tüzet látunk, azonnal jelentsük be, ne maradjunk csöndben!

Az utóbbi időszakban egyre nagyobb az erőtűzek kockázata, és bár a számuk nem nő jelentősen, a pusztítás mértéke igen – derült ki a HUN-REN Ökológiai Kutatóközont elemzéséből. Valkó Orsolya tudományos tanácsadó beszélt a részletekről az InfoRádióban.
inforadio
ARÉNA
2026.08.06. csütörtök, 18:00
Aszódi Attila
a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Természettudományi Karának dékánja
Kapja a forint a pofonokat, egyre feszültebbek a piacok

Kapja a forint a pofonokat, egyre feszültebbek a piacok

A forint stabilan kezdte a csütörtöki kereskedést, napközben azonban a nemzetközi hangulat és az amerikai munkaerőpiaci adatok előtti pozicionálás is gyengülésbe fordították az árfolyamot. A globális devizapiacokon az amerikai–iráni tárgyalások, az olajár alakulása, valamint a japán és az amerikai jegybank várható kamatlépései kerülhetnek a figyelem középpontjába. Kedvezőtlenebb ipari és kiskereskedelmi KSH-adatokkal indult a nap, a hazai fizetőeszköznél emellett a Duna vízállása és az energiaellátás helyzetéről érkező hírek is nagyobb kilengéseket okozhatnak. A magyar államkötvények után viszont még mindig kapkodnak a piacokon.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×