eur:
394.25
usd:
369.7
bux:
65209.95
2024. április 19. péntek Emma

Lemondott a kormányfő nukleáris biztonsági tanácsadója Japánban

Lemondott a japán miniszterelnök nukleáris kérdésekben illetékes tanácsadója pénteken, mert nem ért egyet a kormánnyal abban, ahogyan a fukusimai atomerőműben történt súlyos üzemi balesetet kezelik.

Koszako Tosiso, a tokiói egyetem professzora, nukleáris biztonsági szakértő azzal indokolta döntését, hogy a kormány nem vette figyelembe tanácsait, és nem tartotta magát a hatályos törvényekhez és előírásokhoz. A professzornak az a benyomása, hogy Kan Naoto kormánya szükségmegoldásokat és ideiglenes intézkedéseket tett, ahelyett hogy valódi megoldást keresett volna az atomválságra.

A március 11-i földrengés és szökőár következtében az atomerőmű súlyosan megrongálódott, és emiatt "jelentős mennyiségben" jutottak a szabadba radioaktív anyagok.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: eljött az idő, hogy Budapest után Brüsszelben is megmentsük a szabadságot

Orbán Viktor: eljött az idő, hogy Budapest után Brüsszelben is megmentsük a szabadságot

"Amíg nemzeti kormány lesz, Magyarország nem lép be az ukrajnai háborúba senkinek az oldalán" - jelentette ki a Fidesz EP-kampánynyitó rendezvényén pénteken Orbán Viktor pártelnök. "No migration, no gender, no war" - adta ki a hármas jelszót.

Kaiser Ferenc: a mérsékelt izraeliek nem Iránt féltik, hanem az amerikai fegyvercsomagot

Hírügynökségi jelentések szerint az izraeli hadsereg csapást mért több célpontra Iránban, de ezt Izraelben hivatalosan nem erősítették meg. Irán azt közölte, hogy a légvédelme működésbe lépett, és az okozott robbanásokat a közép-iráni Iszfahán körzetében. Kaiser Ferenc, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense szerint ez izraeli jelzés, figyelmeztetés volt Iránnak a hétvégi zsidó állam elleni támadása után.
VIDEÓ
Kórházi razziákba kezd a Belügyminisztérium

Kórházi razziákba kezd a Belügyminisztérium

A magyar kórházakban a következő napoktól mobil ellenőri csoportok jelenhetnek meg, hogy ellenőrizzék, az orvosok és a szakdolgozók munkaidőben valóban jelen vannak-e az egészségügyi intézményekben. A revízió a betegekre is kiterjed, és azt vizsgálják, valóban „az állami finanszírozásnak megfelelően vannak-e az intézményekben elhelyezve”. Az ellenőrzés célja, hogy kiszűrjék azt, hogy az állami egészségügyi dolgozók munkaidőben a magánszektorban maszekolnak – számolt be a Válasz Online saját értesülései alapján.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×