Infostart.hu
eur:
390.34
usd:
331.48
bux:
111046.97
2025. december 23. kedd Viktória
Nyitókép: Pixabay

"Elfeledkeztek" 3 milliárd forint áfa befizetéséről, de a NAV emlékezett

Országos kiterjedésű akcióban számolta fel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) azt a bűnszövetséget, amely csaknem hárommilliárd forintnyi áfa befizetését mulasztotta el - közölte a NAV pénteken.

A közlemény szerint a győri pénzügyi nyomozók irányításával vágtak el a további bűnös tevékenységtől egy 2022 óta, hierarchikusan működő céghálózatot, amely az Európai Unió tagállamaiból beszerzett számítástechnikai eszközök és alkatrészek értékesítését folytatta belföldön. A szervezet olyan számlázási láncolatot működtetett, amelynek célja a belső piacról származó termékek levonható adóval történő belföldi beszerzésének biztosítása volt.

A nyomozás során megállapították, hogy a stróman ügyvezetők között kínai, ukrán, román honosságú állampolgár is volt. A "vendégmunkás" ügyvezetők nevével fémjelzett, számlázási láncba állított egyik "bukócég" sem fizette meg a számlákon feltüntetett áruértékesítések és szolgáltatások után felmerülő áfa összegét, amellyel az elkövetők megközelítőleg hárommilliárd forint értékben okoztak vagyoni hátrányt a költségvetésnek.

Kiemelték, hogy az elfogásukra szervezett akcióban a Nyugat-dunántúli Bűnügyi Igazgatóság nyomozói a Bevetési Igazgatóság járőreivel és a MERKUR bevetési egység kommandósaival karöltve csaptak le. A győri pénzügyi nyomozók, bevetési járőrök és IT-szakemberek közösen kutattak bizonyítékok után. A pénzügyőrök mintegy 650 millió forint összegben zároltak luxus ingatlanokat, nagyértékű gépkocsikat és bankszámlákat.

A különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó, bűnszövetségben elkövetett költségvetési csalás gyanúja miatt folytatott nyomozás során a pénzügyőrök 16 helyszínen tartottak kutatást, 7 embert hallgattak ki gyanúsítottként, közülük hármat vettek őrizetbe, akik letartóztatását elrendelte a Győri Járásbíróság - ismertette közleményében a NAV.

Címlapról ajánljuk
A januártól életbe lépő változásokról szólt az idei utolsó Kormányinfó

A januártól életbe lépő változásokról szólt az idei utolsó Kormányinfó

Az ünnepek miatt szokatlan időben, kedden délután fél 4-től kezdték a Kormányinfót. Orbán Viktor miniszterelnök korábban azt posztolta, hogy az év valószínűleg utolsó kormányülését tartották kedden. A Kormányinfón nem hangzott el nagy bejelentés, elsősorban a januártól életbe lépő változásokat ismertették. A kormányülésen szó esett a Benes-dekrétumokról is, Orbán Viktor tárgyalt szlovák kollégájával az ügyről – mondta Gulyás Gergely.

Ezeket tanácsolja a szakértő, hogy biztonságosak legyenek az ünnepi fogások

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal élelmiszeriparért és élelmiszerbiztonsági ellenőrzésért felelős elnökhelyettese az InfoRádióban arról beszélt, mire figeljünk a nyers húsok, halak és tojás esetén annak érdekében, hogy semmilyen emésztőrendszeri panasz, megbetegedés ne árnyékolja be az adventi és karácsonyi időszakot.
VIDEÓ
Európa másolja a háborús taktikát, lángokban a stratégiai kikötő – Háborús híreink kedden

Európa másolja a háborús taktikát, lángokban a stratégiai kikötő – Háborús híreink kedden

Sikeresen lezajlottak a német TDW és a Stark Defence hadiipari vállalatok első élestesztjei a Virtus típusú kamikazedrónnal, megnyitva ezzel az utat az új drónfegyverek rendszerbe állítása előtt a Bundeswehrnél. A helyi hatóságok közleménye szerint Ukrán dróncsapás ért két hajót és két stéget az oroszországi Krasznodari régió fekete-tengeri partvidékén – írja a Sky News. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×