Infostart.hu
eur:
362.75
usd:
310.85
bux:
151360.28
2026. augusztus 25. kedd Lajos, Patrícia
Nyitókép: Pixabay.com

Keserű hírek érkeznek a cukorrépa háza tájáról

Ez az év nem igazán lesz a hasznos és finom gyökéré, ha a szakmának igaza van.

Az eddig feldolgozott termésből származó adatok szerint az átlagosnál gyengébb a cukorrépa termésátlaga az idén - tudta meg a Világgazdaság Kelemen Istvántól, a Cukorrépa Termesztők Országos Szövetségének (CTOSZ) főtitkárától. A múlt heti esők azonban javíthattak a hozamon.

A múlt hét közepéig a betakarítandó terület háromnegyedén már felszedték a répát, és a termőterület 51 százalékáról származó termést fel is dolgozták - mondta a főtitkár a hétfői számban megjelent cikk szerint. A hét második felében azonban az eső miatt leállt a betakarítás.

A terméseredmény egyelőre nem mondható túl jónak, hektáronként 50 tonna körül van, és gyengének számít a 15,6 százalékos cukortartalom is. A friss csapadéknak köszönhetően azonban a termés akár 20 százalékkal is több lehet - fejtette ki Kelemen István, úgy vélve, hogy az eddigi számításokból még nem kell messzemenő következtetéseket levonni.

Címlapról ajánljuk

Szabó Zoltán „Topi”: katapultáláskor mintha minden lelassult volna

Balesetet szenvedett hétfőn tíz óra után kicsivel Szolnok katonai repülőterén a Magyar Honvédség egyik Gripen harci repülője. A bajba jutott gép pilótája Szolnok felé kanyarodott, hogy az ottani reptéren kényszerleszállással tegye le a gépet, de már nem sikerült teljesen végrehajtania a manővert, katapultálnia kellett. Hasonló történt 21 éve Szabó Zoltán „Topival”, aki egy lángoló MiG 29-esből katapultált.
inforadio
ARÉNA
2026.08.25. kedd, 18:00
Totyik Tamás
a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke
Visszatért a bizonytalanság, vegyes zárás az amerikai tőzsdéken

Visszatért a bizonytalanság, vegyes zárás az amerikai tőzsdéken

Fokozott feszültség mellett indul a hét a világ tőzsdéin, a befektetők figyelme elsősorban az Egyesült Államok Iránnal szembeni új szankciós csomagjára szegeződik, amelynek részleteit ma ismertette Washington. Az amerikai pénzügyminiszter minden eddiginél súlyosabb pénzügyi offenzívát helyezett kilátásba, Teherán pedig azzal fenyegetőzik, hogy a gazdasági nyomás fokozása esetén leállíthatja a Perzsa-öböl olajexportját. Közben újabb fontos fejlemény érkezett az amerikai kötvénypiacról is: a pénzügyminisztérium a közel 1000 milliárd dolláros Treasury General Accountot is felhasználhatja a múlt héten kibővített hosszú lejáratú kötvény-visszavásárlási program finanszírozására. Ez jelentősen növelhetné Washington mozgásterét a hosszú hozamok leszorításában, miközben a magas amerikai kamatszintekkel, az adósságpályával és az inflációval kapcsolatos aggodalmak továbbra is meghatározzák a piaci hangulatot. Ezt követően eséssel kezdődött a hét az ázsiai tőzsdéken, Európában és az USA-ban pedig vegyes mozgásokat láthattunk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×