Infostart.hu
eur:
361.05
usd:
317.51
bux:
143471.05
2026. július 25. szombat Jakab, Kristóf
Fotómontázs a devizahitelekkel és lakáshitelekkel kapcsolatos hírek illusztrálásához. MTVA/Bizományosi: Faludi Imre  *************************** Kedves Felhasználó!
Nyitókép: Faludi Imre

Fontos változás a lakáshitelezésben

Október 1-től forgalmazhatják a hitelintézetek a 15 éves kamatperiódusokban rögzített kamatozású Minősített Fogyasztóbarát Lakáshiteleket - közölte a Magyar Nemzeti Bank. A részletekről Sipos Ildikó kérdezte Fülöp Zsuzsannát, az MNB felügyeleti szóvivőjét.

A Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitelek pályázati kiírásának módosítása következtében a Magyar Nemzeti Bank a Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitelek új típusát vezeti be, amelynek köszönhetően

a bankok október elsejétől már 15 évre fixált kamatozású fogyasztóbarát hiteleket is nyújthatnak

- mondta Fülöp Zsuzsanna, a Magyar Nemzeti Bank felügyeleti szóvivője.

"A Jegybank tavaly indította el a Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel programját, ahol lehetővé vált a bankoknak, hogy saját lakáshiteltermékeikkel pályázzanak. A feltétel az volt, hogy ezek csak fix kamatozásúak lehetnek: három éves, öt éves, tíz éves, illetve a futamidő teljes idejére fixált kamatperiódusú hitelekkel lehetett pályázni" - tette hozzá.

A változás a hitelfelvevők biztonságát szolgálja

Fülöp Zsuzsanna szerint az újítás során lehetővé vált, hogy 15 évre rögzített kamatperiódusú hitelek is megjelenjenek ebben a kínálatban, amely azt a célt szolgálja, hogy továbbra is arra ösztönözze az ügyfeleket, hogy

minél hosszabb kamatperiódussal rögzített fix kamatozású lakáshiteleket vegyenek fel, hiszen a hosszabb kamatrögzítés kiszámíthatóbb, kockázata alacsonyabb.

Egyre népszerűbbek a termékek az ügyfelek körében

A Magyar Nemzeti Bank felügyeleti szóvivője arról is beszélt, hogy felfelé ívelő tendencia látható, hiszen dinamikusan növekszik azoknak a száma, akik a fix kamatozás választásán belül is a fogyasztóbarát termékeket részesítik előnyben.

2018 július végéig mintegy 178 milliárd összegben folyósítottak fogyasztóbarát lakáshiteleket a hitelintézetek.

Az új lakáshitelkihelyezéseknek most már több mint 85%-át adják a fix kamatozású, éven túli kamatozású hitelek, az éven túli kamatperiódusú, új lakáshitel-szerződések 60 százaléka pedig fogyasztóbarát - mondta Fülöp Zsuzsanna.

"Bízunk benne, hogy ezek az újítások, amelyeket a pályázati kiírásban eszközöltünk, a 15 éves kamatperiódus bevezetésével, illetve a három éves kamatperiódus kivezetésével tovább fogják ösztönözni és növelni ezt a számot" - összegezte a szóvivő.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Nyaralási teljesítménykényszer: robogás a kiégés felé

Nyaralási teljesítménykényszer: robogás a kiégés felé

Új trend kezd kialakulni a Z-generáció, de az idősebbek nyaralási szokásaiban is – mondta el az InfoRádióban Bereczki Enikő generációkutató. A szakember szerint sokan ma már az új készségek tanulását részesítik előnyben a nyári vakáció során, nem pedig a csendes pihenést, ennek azonban lehetnek negatív következményei.

Íme, Orbán Viktor legfontosabb tusnádfürdői üzenetei a Fidesz jövőjéről – összefoglaló

A Fidesz elnöke a Tusványoson ismertette, milyen utat lát pártja előtt ahhoz, hogy ismét sikeres, kormányra jutó erő lehessen.
inforadio
ARÉNA
2026.07.27. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
Ropognak a fegyverek, drónokkal támadja egymást Moszkva és Kijev – Híreink az orosz-ukrán háborúról szombaton

Ropognak a fegyverek, drónokkal támadja egymást Moszkva és Kijev – Híreink az orosz-ukrán háborúról szombaton

Oroszország az év végéig meghosszabbítja a benzinexport tilalmát, a dízel kivitelére vonatkozó korlátozásokat azonban a piac stabilizálódásával párhuzamosan feloldja – jelentette be Alekszandr Novak miniszterelnök-helyettes. Ukrán drónok megtámadták a Lukoil tulajdonában lévő Filanovsky olajfúróplatformot a Kaszpi-tengeren, a célpontok között két teherhajó is volt, amelyek a kijevi biztonsági szolgálat szerint orosz-iráni katonai szállítmányokban vehettek részt. Románia két napon belül már a második, légterét megsértő drónt lőtte le az ukrán határ közelében. Az éjszaka folyamán Oroszország 157 támadó drónt és két rakétát vetett be Ukrajna ellen, miközben ukrán drónok már hatodik egymást követő éjjel támadták az orosz logisztikai és energetikai létesítményeket a Belgorodi és a Rosztovi területen. Az amerikai szenátusban közben gyors, kétpárti egyetértés körvonalazódik az Oroszország elleni szankciós csomag kapcsán. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború szombati híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×