Infostart.hu
eur:
386.13
usd:
330.97
bux:
118356.24
2026. január 13. kedd Veronika
Milyen következményekkel jár a bérmegállapodás?

Milyen következményekkel jár a bérmegállapodás?

Vegyes a fogadtatása a minimálbér emelésének, illetve a járulék- és társasági adó csökkentésének. Az InfoRádió által megkérdezett elemzők az aggodalmak egy részét nem tartják reálisnak.

Várhatóan módosítani kell a jövő évi költségvetést a bejelentett járulék- és társaságiadó-csökkentés miatt - mondta a Portfolio elemzője. Csiki Gergely szerint mintegy 600 milliárd forintot mozgat meg a kormány, és a bevételkiesést valószínűleg nem ellensúlyozzák az intézkedések pozitív hatásai, illetve a minimálbér emelése.

A járulékcsökkentés pozitív hatásai javíthatják a költségvetés bevételi oldalát, például bővülhet a foglalkoztatás, és a minimálbér emelése is növelheti a fogyasztást, vagyis az adóbevételek emelkedhetnek, de nem tudják teljesen kompenzálni a kiesést - vélekedett.

Kiss Gergő, a napi.hu munkatársa azt mondta, több, a lap által megkeresett szövetség is attól tart, hogy a minimálbér emelése nehéz helyzetbe hozhatja a mikro- és kisvállalatokat. Az Ipartestületek Országos Szövetsége úgy látja, akár 30 százalékos áremelkedés is következhet a kisebb lakossági szolgáltatások területén – emelte ki.

Kiss Gergő szerint nem igazolhatóak azok a félelmek, amelyek szerint például jelentősen nőhet egyes élelmiszerek, például a kenyér ára, ugyanis a kiskereskedelemben nagyon nagy jelenleg is a verseny. A kistelepüléseken, ahol a garantált bérminimumért dolgoznak az élelmiszerboltokban, és viszonylag kicsi a forgalom, előfordulhat üzletbezárás az egyik áruházlánc várakozásai szerint – tette hozzá.

Címlapról ajánljuk

Ezek az emberek az életükkel játszanak – friss figyelmeztetések az időjárás miatt

A rendkívüli téli időjárással kapcsolatos sajtótájékoztatót tartott kedden az operatív törzs ülése után Mukics Dániel, a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője, valamint Szanka Gábor, a HungaroMet Nonprofit Zrt. vezérigazgatója és Óberling József, az Országos Rendőr-főkapitányság közlekedésrendészeti főosztályának vezetője.
inforadio
ARÉNA
2026.01.13. kedd, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
Súlyos csapás érte Ukrajnát, történelmi hosszúságúvá nyúltak a harcok - Háborús híreink kedden

Súlyos csapás érte Ukrajnát, történelmi hosszúságúvá nyúltak a harcok - Háborús híreink kedden

Oroszország tegnap hozta nyilvánosságra, hogy a pénteki, Ukrajnát ért Oresnyik-támadás azt a lvivi repülőteret érte, ahol többek között amerikai gyártmányú F-16-os vadászbombázók is állomásoztak korábban. A hétfői nappal az orosz-ukrán háború hivatalosan is átlépte a 1418 napos lélektani határt, azaz azt az időtartamot, ameddig a Szovjetunió Németországgal harcolt a második világháború alatt. Németország zöld utat adott a hazánk által is használt Lynx lövészpáncélosok Ukrajnába szállítására. Hajnalban súlyos támadás érte Ukrajnát - Kijevben elment az áram. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×