eur:
405.45
usd:
356.11
bux:
92964.32
2025. április 25. péntek Márk

Emelkedik az üzemanyagok ára

Emeli bruttó 3 forinttal a 95-ös benzin és bruttó 4 forinttal a gázolaj literenkénti nagykereskedelmi árát szerdán a Mol Nyrt. - értesült piaci forrásokból az MTI hétfőn.

Az emeléssel a benzin átlagára 337-338 forintra, a gázolajé 328-329 forintra nő.

Legutóbb pénteken változtak az árak, akkor a 95-ös benzin és a gázolaj átlagára is bruttó 2 forinttal emelkedett.

A benzinár 2012. április elején érte el csúcsát, akkor egy liter átlagosan 451 forintba került. A gázolaj literje 2012. január közepén volt a legdrágább, átlagosan 449 forint.

Az autósok 15-25 forintos különbséget is tapasztalhatnak a töltőállomások árai között.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.28. hétfő, 18:00
Csányi Péter
az OTP Bank vezérigazgató-helyettese, kinevezett vezérigazgató
Itt a történelmi csúcs a magyar tőzsdén

Itt a történelmi csúcs a magyar tőzsdén

A befektetők folyamatosan újraértékelik a kereskedelmi légkört, a legfrissebb fejlemények bizakodásra adnak okot: az Egyesült Államok finomította a napokban a vámokkal kapcsolatos retorikát, Kína pedig szintén az enyhülés jeleit mutatja - a Bloomberg értesülései szerint az ország felfüggesztheti az egyes amerikai árukra kivetett 125%-os vámot. Ebben a környezetben ma reggel Ázsiában többnyire emelkedtek a tőzsdék, Európában is jó a hangulat. A hazai részvénypiacon sincs hiány izgalmakból: az OTP újabb sajátrészvény-vásárlási programra kapott engedélyt, ráadásul ma tartották az éves rendes közgyűlést is, ahol rekord osztalék kifizetéséről döntöttek a részvényesek, ezen felül egy jelentős céláremelés is érkezett a részvényre. Ugyancsak komoly izgalmak vannak az Appeninnél, hiszen itt is ma döntöttek a részvényesek az osztalékról -  a magyar prémium kategóriás részvények közül az Appeninn kínálhatta volna a legmagasabb osztalékhozamot, de korábban egy nagytulajdonos a kifizetés ellen szólított fel. Május 8-án lesz a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánk, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag-, kripto-, ingatlan- vagy műtárgypiacról. Információ és jelentkezés.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×