Infostart.hu
eur:
385.41
usd:
331.85
bux:
121830.81
2026. január 16. péntek Gusztáv

Fazekas Sándor: a szekszárdi az egyik leggyorsabban fejlődő borvidék

A szekszárdi az egyik leggyorsabban fejlődő magyar borvidék, kiváló nemzetközi és hazai eredményekkel - mondta Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter pénteken Szekszárdon, amikor megnyitotta a város szüreti fesztiválját.

A tárca vezetője, a program fővédnökeként a Béla király téren rendezett ünnepségen gratulált ahhoz, hogy az idei országos borversenyen, amelyen 118 borászat 382 bora versenyzett, a három nagy aranyérem közül kettőt szekszárdi borászat, a Mészáros Borház és a Takler Pince egy-egy bora kapta. "Ez a szekszárdi minőség, a szekszárdi kétharmad" - fogalmazott a miniszter.

A város történelmi főterén a szüreti napok több száz fős közönsége előtt a miniszter arról beszélt, hogy Szekszárd nem csak a szőlő és a bor, hanem a magyarság egyik legfontosabb történelmi városa is, ahol 1100 év eseményei, épületei, művészeti alkotások jelzik, hogy mennyire erős és befogadó a magyar kultúra, mennyire sarkall újabb és újabb eredményekre.

Mint mondta, a történelmi pusztítások utáni szívós újrakezdésben, a gazdasági világválságok leküzdésében "benne van a magyar virtus, a sváb kitartás és azoknak a népeknek az összetartozás-tudata, akik ezen a tájon és a Kárpát-medencében élnek".

A megnyitón Fazekas Sándor elsőként vett lopóval a város borából. Ezt a címet már nem először a Mészáros Borház nyerte el, ezúttal 2011-es évjáratú bikavérével. A verseny eredményét Horváth István (Fidesz-KDNP), Szekszárd polgármestere hirdette ki. A város bora kóstolóján mások mellett ott voltak a fesztivál védnökei, Hoppál Péter, az Emberi Erőforrások Minisztériuma kultúráért felelős államtitkára és Győrffy Balázs, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke.

A már csütörtökön elkezdődött és vasárnapig tartó szekszárdi szüreti napok - a mohácsi busójárás mellett - a Dél-Dunántúl egyik legismertebb kulturális és borgasztronómia rendezvénysorozata, több tízezres közönséggel. A fesztiválon idén több mint félszáz kulturális program várja az érdeklődőket, a Béla király téri borudvarban 39 borászat és két pálinkaház kínálja borait és párlatait.

Címlapról ajánljuk

Mukics Dániel: a legtöbb helyen nem szabad a jégre menni a tavainkon, folyóinkon

Az életével játszik, aki sétálgat a Duna jegén. A hévégén is kitart a kemény fagy és sokan foglalkozhatnak azzal a gondolattal, hogy előveszik a korcsolyájukat és ellátogatnak valamelyik befagyott természetes vízhez, ehhez azonban előzetesen több dolgot tudni kell. Például a legnagyobb tavakon nem alakult ki ehhez elég vastag jég, máshol pedig néhány praktikát érdemes észben tartani.
inforadio
ARÉNA
2026.01.16. péntek, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Tovább ralizik a Mol, új csúcson a magyar tőzsde

Tovább ralizik a Mol, új csúcson a magyar tőzsde

Az elmúlt napokban a geopolitikai események vpltak a befektetők fókuszában, Grönland kérdése továbbra is a terítéken van, miután tegnap este európai katonák érkeztek a szigetre, Trump pedig továbbra sem állt el annak megszerzésétől. Pluszban zártak tegnap az amerikai tőzsdék, a chiprészvények nagyot mentek a tajvani TSMC chip bérgyártó vártnál jobb negyedéves eredményei után, de a tegnap jelentő bankrészvények (GS, MS) is 5 százalék körüli pluszban zártak. Az ázsiai tőzsdék szintén emelkedtek, részben annak is köszönhetően, hogy az USA kereskedelmi megállapodást jelentett be Tajvannal, amely vállalta, hogy az alacsonyabb vámok érdekében jelentős mértékű beruházást fog végrehajtani az Egyesült Államokban. Európában ezzel szemben gyengébb a hangulat, bár csak minimális az esés mértéke. A magyar tőzsde viszont fittyet hány a gyenge nemzetközi hangulatra, és új csúcsot döntött, részben a Mol ralijának köszönhetően.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×